بررسی فیفا 18 از نگاه وب‌سایت گیم‌اسپات؛ پیشرفت در فصل جدید رقابت

بررسی فیفا 18 از نگاه وب‌سایت گیم‌اسپات؛ پیشرفت در فصل جدید رقابت
بازی فیفا 18 به عنوان رقیب جدی PES در حالی پیش روی مشتاقان قرار گرفته است که به‌روزرسانی‌های ویژه‌ای را در مقایسه با نسخه‌های قدیمی به همراه داشته است.
  • جدیدترین بازی ها
در عصر اینترنت که همه به دنبال افزایش سرعت هستیم، توسعه‌دهندگان عناوینی نظیر PES و FIFA روند متفاوتی را در پیش گرفته‌اند تا تغییر سرعت بازیکنان و مانور در جریان بازی، سرعت کم‌تری پیدا کند. با وجود این، به روزرسانی‌های FIFA 18 تا حدی چشمگیر هست که این مشکل را مرتفع کند. با این مقدمه، در ادامه نگاهی دقیق‌تر به بازی فیفا 18 خواهیم داشت. 

از زمان معرفی فیفا 15 تا فیفا 17 به روزرسانی‌های جدید الکترونیک آرتس، کاهش سرعت پاسخ‌دهی بازیکنان به ورودی‌های کاربران را به همراه داشته است. بالاخره در فیفا 18 توسعه‌دهندگان این فرانچایز موفق شده‌اند این روند با تاثیرات منفی را مدیریت و کنترل کنند. اگرچه در این نسخه جدید هم شاهد سرعت پایین اجرای دستورات هستیم اما بازی تا حد بیشتری در مقابل ورودی‌ها، رسپانسیو شده است. نتیجه کار، ارتقای تجربه گیمرها را به همراه داشته است. این ترکیب در کنار ارائه جذاب و چشم‌نواز بصری، عملکردی قابل تحسین را ایجاد کرده است. 
پس از بی‌خوابی در شب‌های پی در پی و تجربه نسخه قبلی سری فیفا، مشکل فیفا 17 از نظر ما اینگونه بیان می‌شود که در جریان بازی، شاهد تغییر کند سرعت بازیکنان هستیم. این به معنای آن است که بازیکنان می‌توانند با سرعت بالایی بدوند اما به زمان زیادی برای تغییر شتاب حرکتی یا حتی تغییر مسیر حرکت نیاز است.
البته همچنان در فیفا 18 هم تغییر دایره دور بازیکنان با سرعت پایینی انجام شده و انیمیشن‌های سنگین‌تر هم کمک کرده‌اند تا وقفه‌ای هرچند کوتاه را در جریان بازی شاهد باشیم. 

هم‌تیمی‌های شما با بهره‌گیری از هوش مصنوعی حالا حرکت پویاتر و هوشمندانه‌تری دارند تا گزینه‌های بهتری را در زمان تصاحب توپ در اختیار شما قرار داده و بازیسازی بهتر فراهم شود. نکته ریز اما قابل توجه آن است که بازیکنان حالا با دریافت توپ، آن‌‌را در فاصله نزدیک‌تری به بدن خود قرار می‌دهند. در این بین، پاس‌های بلند و ضربه‌های چیپ همچنان با سرعت پایینی در مقابل هدف قرار می‌گیرند و احتمال قطع آن‌ها وجود دارد. علاوه بر این، پاس‌های زمینی هم به طور مشابهی، ضعیف ظاهر می‌شوند. 

پس از این به بخش‌هایی می‌رسیم که بیشترین بهبود و تغییرات مثبت را به همراه داشته‌اند. شوت‌های به سمت دروازه حالا با وزن بیشتری به سمت هدف راهی می‌شوند و بدون شک جذاب‌ترین و راضی‌کننده‌ترین لحظات را برای کاربران ایجاد می‌کنند. در بخش پاس‌های بریده هم حالا شاهد تحول تازه‌ای هستیم تا سه سیستم وزنی متفاوت در اختیار مشتاقان قرار گیرد. به این ترتیب با نگه‌داشتن R1 / RB در حالی که حرکت ضربدری دارید، پاس‌های زمینی و بریده را برای هم‌تیمی‌های خود ارسال خواهید کرد. L1 / LB توپ‌های معلق را مشابه با آنچه در فیفا 17 شاهد هستیم پیش روی مشتاقان قرار می‌دهد. این در حالی است که ورودی‌های X / مربع توپ را پشت‌ سر مدافعان حریف می‌اندازد. برخلاف سال گذشته حالا این امکان وجود دارد تا با حرکت ضربدری و عبور از مدافعان، گلی را به ثمر برسانید. 
در خصوص پنالتی‌ها هم اگرچه پیچیدگی کم‌تری را در مقایسه با فیفا 17 شاهد هستیم و در نسخه قبلی یعنی FIFA 17 زدن پنالتی نظیر حل مکعب روبیک با دست‌های بسته بود اما همچنان در فیفا 18 نیز باید تسلط کافی روی المان‌های تاثیرگذار روی قدرت شوت، مسیر، ارتفاع و حتی نحوه رفتن به سمت توپ، آن‌هم به طور همزمان داشته باشید. با وجود این، حداقل شما زمان آن را دارید تا در خصوص راهکار دلخواه خود فکر کنید و پس از آن به توپ ضربه بزنید. 

نکته مثبت دیگر در فیفا 18 آن است که توازن مناسبی میان مشخصات و ویژگی‌های مختلف بازیکنان ایجاد شده است. به این ترتیب، بازیکنانی که سرعت پایینی دارند در واقعیت هم با سرعتی کم حرکت می‌کنند و بازیکنان با سرعت بالا نیز حرکت سریع خود را به خوبی به نمایش می‌گذارند. 
البته در این بین باید به این نکته هم اشاره کرد که بازیکنان مختلف، همچنان از ویژگی‌های شاخص، به مقدار کافی بهره نمی‌برند. به جز کریستیانو رونالدو و برخی از برترین بازیکنان جهان، طیف زیادی از بازیکنان، مشابه با دیگران در زمین بازی ظاهر می‌شوند. از نظر گرافیکی نیز همچنان طیف وسیعی از بازیکنان از گرافیک و انیمیشن مشابه بهره می‌برند و تنها تفاوت آشکار، در بلندی قد و سرعت حرکت آن‌‌ها است. 
قابلیت ویژه دیگر در نسخه امسال، امکان تعویض سریع بازیکنان بدون توقف بازی است که با فشردن‌ R2 /RT ممکن خواهد شد. البته این قابلیت، محدودیت‌هایی هم دارد و تنها از آن می‌توانید برای سه تغییر از پیش مشخص شده یا پیشنهاد‌های ارائه شده از سوی بازی استفاده کنید. 

یکی از نقاط قوت فیفا 18 که اتفاقا نمایشی چشمگیر هم داشته است نحوه ارائه گیم پلی است. در این بخش، شاهد بهبود چشمگیر ارائه بازی در مقایسه با نسخه‌های قبلی هستیم تا همچنان استانداردهای سطح بالایی برای بازی‌های دسته ورزشی ثبت شود. در این بین، نورپردازی چشمگیرتر و متنوع‌تر باعث شده هر مسابقه، منحصر به فرد به نظر برسد. این ترکیب در کنار عکس‌العمل‌های واقع گرایانه و جذاب تماشاچیان و اتمسفرهای مختلفی که بر مبنای محل برگزاری بازی شاهد هستیم قرار می‌گیرد. 
به عنوان مثال، در مسابقه‌های اسپانیایی‌ها، به گل رسیدن تیم‌ها با صدای طبل‌ها و صدای تشویق بی‌وقفه همراه خواهد شد. 
علاوه بر این، برندسازی ویژه محتویات و گرافیک بر اساس لیگ‌های مختلف نیز به چشم می‌خورد. در این بین حتی ترکیب اصلی و نفرات تیم‌ها نیز توسط بلندگوی ورزشگاه اعلام می‌شود. گزارش‌گرهای سطح بالا نیز انتقال‌ها و نتایج بازی را به شکل زنده اعلام می‌کنند. 

امسال هم بخش سفر یا همان Journey را مطابق با سال گذشته شاهد هستیم. این بار الکس هانتر از بازیکنی جوان، به چهره‌ای شاخص در جهان تبدیل شده است. بخش سفر حالا بهینه‌سازی‌هایی را در مقایسه با فصل 1 شاهد بوده و امکان شخصی‌سازی هرچه بیشتر را به عنوان مثال در خصوص ظاهر، مدل مو و بهینه‌سازی‌های جزئی دیگر فراهم می‌کند. بخش Pro Club نیز تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است. 
از بخش‌های جدید می‌توان به Squad Battles اشاره کرد که در آن باید به رقابت با دیگر باشگاه‌های Ultimate Team که کنترل آن‌ها توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود بروید. در بخش سفر، مذاکرات برای انجام انتقالات نیز تا حد زیادی تغییر یافته است. به این ترتیب، به جای ثبت پیشنهاد در قالب ایمیل، گفتگو برای انجام انتقال‌ها به طور لحظه‌ای و از طریق پنجره‌های تعاملی انجام می‌شود. 
بخش Career Mode نیز مثل سال‌های گذشته، بدون تغییر باقی مانده است. با وجود این، در این بخش می‌توانید کنترل کامل تیم دلخواه خود را داشته باشید. در Pro Clubs  هم می‌توانید راهکاری را برای بازی با دوستانتان در پیش روی داشته باشید. این در حالی است که FUT جذاب‌ترین و اعتیادآورترین بخش بازی به ویژه برای کاربرانی است که خاطرات زیادی با بازیکنان سال‌های دور دارند.

به طور کلی، در یک کلام باید گفت فیفا 18 تمام انرژی دنیای فوتبال را در خود جمع کرده و آن‌را به یک بازی ویدئویی جذاب مبدل کرده است. این در حالی است که در زمین مسابقه، سری فوتبالی الکترونیک آرتز همچنان پشت سر دنیای فوتبالی راضی کننده و روان PES 2018 قرار می‌گیرد. 

منبع: GameSpot
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان پنج شنبه 13 مهر 1396
سلام وقت بخیر
بنده فقطpessبازی کردم اصلا با فیفا آشنا نیستم لطفا حتما زودتر آموزش و معرفی بخش های مختلف فیفا 18 رو حتما تهیه ببینید ممنون میشم؟؟

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر