بررسی فیفا 18 از نگاه وب‌سایت GameInformer: اعجوبه‌ای به نام الکس هانتر

بررسی فیفا 18 از نگاه وب‌سایت GameInformer: اعجوبه‌ای به نام الکس هانتر
فیفا 18 به عنوان جدیدترین عنوان از سری بازی‌های ویدئویی FIFA، فرایند توسعه و انتشار را در دسته عناوین شبیه‌سازی ورزشی توسط الکترونیک آرتز پشت سر گذاشته است.
  • جدیدترین بازی ها
فیفا 18 در تاریخ 29 سپتامبر 2017 میلادی برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی‌استیشن 3، پلی استیشن 4، ایکس باکس 360، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ عرضه شد. تصویر کریستیانو رونالدو بازیکن رئال مادرید به عنوان کاور این عنوان انتخاب شده است. 
فیفا 18 دومین عنوان از سری فیفا است که از موتور گرافیکی Frostbite 3 بهره می‌برد اما برخی نسخه‌های این عنوان، موتور گرافیکی متفاوتی دارند. در نسخه‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، بار دیگر شاهد مد روایت داستانی با عنوان The Journey هستیم که برای اولین بار در فیفا 17 پیش روی کاربران قرار گرفته بود.

ماجراجویی‌های الکس هانتر به عنوان استعدادی تازه وارد به دنیای فوتبال، بار دیگر در فیفا 18 در قالب مد داستانی Hunter Returns به چشم می‌خورد. اگرچه الکترونیک آرتز مجموعه‌ای از تغییرات را روی مدهای مختلف بازی اعمال کرده است اما اصلی‌ترین به روزرسانی را می‌توانید در پنجره نقل و انتقالات بازیکنان شاهد باشید. 
حالت داستانی فیفا 18 انتخاب‌های تازه‌ای را پیش روی هانتر قرار می‌دهد، او را به بازیکنی در ابعاد جهانی تبدیل می‌کند و در این بین، رونمایی از شخصیت‌های جدید را نیز فراموش نمی‌کند. با وجود این، ساختار اصلی این مد، همچنان مانند گذشته است. این مد حالا به دو بخش مجزا تبدیل شده است اما همچنان باید تمرین و تمرکز ویژه‌ای روی بخش مهارت‌ها داشته باشید. اگرچه این ساختار ذاتاً نامطلوب نیست اما در صورتی که مکانیسم‌های اصلی با شکل و شمایلی جذاب‌تر پیش روی گیمر قرار می‌گرفت مطمئناً لذت‌بخش‌تر می‌شد. در این میان، تمرین‌های سخت برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی و استفاده از امتیازات برای ارتقای مهارت‌هایی که شما نیاز ندارید، وقتی تمرکز ما تنها روی رفتن به دور جدید روایت داستانی است، قابل توجه به نظر می‌رسد. با وجود این، از‌آنجایی که ترکیب مد داستانی، جذاب و متنوع است می‌توان از کنار این مشکلات گذشت. حضور دیگر شخصیت‌ها در این روایت داستانی در کنار هانتر، کاملاً هوشمندانه بوده و به پیش‌برد روایت داستانی کمک شایانی می کند. در این بخش، فیلم‌نامه، بازیگران و گرافیک‌های تولیدی توسط موتور گرافیکی Frostbite همه و همه باعث شده‌اند تجربه بی‌نظیری را شاهد باشیم. در این مد همچنان می‌توانید از لیگ‌ها و گزینه‌های مورد علاقه خود استفاده کنید. 

در خصوص مدهای دیگر فیفا 18 باید اعتراف کرد که امسال عملکرد آنچنان تاثیرگذاری را شاهد نیستیم. این نظر، سوای به روزرسانی‌هایی است که برای قسمت‌های مختلف درنظر گرفته شده است. دلیلی اصلی جذاب نبودن مدهای دیگر آن است که در آن‌ها خلا روایت داستانی نظیر آنچه در بازگشت هانتر شاهد هستیم احساس شده و همین امر در نهایت گیمر را از تجربه‌ای تازه دور کرده است. در مد Career حالا می‌توانید از صحنه‌های بریده شده ویژه مذاکره در خصوص نقل و انتقالات استفاده کنید که البته مانند بسیاری از شخصیت‌هایی که در بخش روایت داستانی شاهد هستیم، بی‌صدا و آرام در مقابل شما قرار می گیرند. با وجود این، به روزرسانی چشمگیر در این بخش آن است که مذاکرات در یک روز واحد اتفاق می‌افتد و به درازا نمی کشد. در این بین می‌توانید برنامه‌های تمرینی ویژه‌ای را هم به طور خودکار درنظر بگیرید تا پیشرفت بازیکنان جوان شما تضمین شود. 
در بخش Ultimate Team حالا برای بازیکنان مشهور از آیکون‌های متفاوت استفاده شده است. اگرچه این بخش، مد مورد علاقه ما در بازی فیفا نیست اما با استفاده از بازیکنان قرضی، ایجاد ترکیب دلخواه برای تیم و استفاده از راهکارهای متفاوت برای بدست آوردن امتیاز می‌توانید لحظاتی را در رقابت به این سبک و سیاق بگذرانید. 
در بخش گیم پلی فیفا 18 حرکت به سمت جلو به وضوح احساس می‌شود. در این بین، گزینه محبوب ما احساسی است که از دویدن و دریبل زدن با استفاده از کلیدهای آنالوگ دسته بازی نصیبمان می‌شود. جایی که تغییر لحظه‌ای و آسان مسیر حرکت بازیکنان باعث می‌شود حرکت به سمت فضاهای باز در زمین بازی ممکن شود. روی هم رفته حالا آزادی عمل و فضای بیشتری را در مقایسه با آنچه در نسخه‌های قبلی فیفا شاهد بودید در پیش خواهید داشت. 
با نگاهی به مشکلات همیشگی سری فیفا، همچنان با شوت‌های ضعیف و پاس‌هایی که به سرانجام نمی‌رسند روبرو خواهید بود. یکنواخت نبودن میزان افزایش و کاهش شتاب حرکت بازیکنان، مالکیت‌ توپ از پیش تعریف شده  و موارد اینچنینی نیز به چشم می‌آیند. 

روی هم رفته، گیم پلی فیفا 18 قابل تحسین است اما همچنان جای کار برای رسیدن به گزینه‌ای مطلوب که کاربر را بدون لحظه‌ای درنگ، به اجرای بازی ترغیب کند وجود دارد. 
فیفا 18 الکس هانتر را به دنیای فوتبالی وسیع‌تر از گذشته معرفی می‌کند. در این بین اگرچه تجربه داستانی کاملاً جذاب به‌نظر می‌رسد اما همین نقطه قوت فیفا 18 نشان می‌دهد حالت‌های دیگری نظیر Career Mode که سال‌های سال است تغییرات جدی نداشته‌اند تا چه حد به تلاش بیشتر برای بهبود نیاز دارند. 

منبع: Game Informer
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (2 عدد)

ثبت پاسخ مهمان شنبه 9 دی 1396
الکس هانتر قسمت 6 تمام میشود?
نقدستان :خیر دوست عزیز.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر