بررسی مقایسه ای iPhone 6s Plus و Lumia 950 XL و Galaxy Note5

بررسی مقایسه ای iPhone 6s Plus و Lumia 950 XL و Galaxy Note5
اندروید گوگل با تعداد زیاد مدل بر بازار غالب است، در حالی که iOS اپل در بازار مدل های بهینه در حال رقابت است و در بازی حاشیه سود برنده می شود. پس از آن وینـدوز موبایل 10 مایـکروسافت وجود دارد، که تلاش می کند جایگاه خود را پیدا کند. ما بهترین فبلت ها از هر یک از این سیستم عامل ها را دستچین کرده ایم.
  • جدیدترین بازی ها

معرفی

اندروید گوگل با تعداد زیاد مدل بر بازار غالب است، در حالی که iOS اپل در بازار مدل های بهینه در حال رقابت است و در بازی حاشیه سود برنده می شود. پس از آن ویندوز موبایل 10 مایکروسافت وجود دارد، که تلاش می کند جایگاه خود را پیدا کند. ما بهترین فبلت ها از هر یک از این سیستم عامل ها را دستچین کردیم، تا آنها را کنار هم قرار دهیم و بیشتر بر دستگاه ها تمرکز می کنیم تا سیستم عامل هایی که آنها را ارائه می دهند.

چند دور مقایسه وجود خواهد داشت، که هر کدام بر یک جنبه خاص مانند صفحه نمایش، دوام باتری، کارایی، قابلیت صوتی و دوربین تاکید دارد.

اپل iPhone برای سال ها تجربه گوشی های هوشمند را تعریف کرده است، حتی زمانی که اندروید در ویژگی ها برنده بوده است. در هر حال، iPhone 6s Plus بیشتر از همیشه شبیه به یک اندروید است و بر اعداد بالاتر (دوربین 12MP با فیلم های 2160p) و برخی ترفندهای پیشرفته منو (3D Touch) تاکید دارد.

مایکروسافت 950XL جدیدترین مدل در سری افسانه ای دوربین PureView با سنسور ترکیبی آن (4:3 و 16:9)، لنز ZEISS و کنترل های دستی کامل است. Lumia 950 XL کاملا یک گوشی ویندوزفون است و وعده دسترسی به Continuum برای یک تجربه دسکتاپ مانند بر روی صفحه نمایش بزرگتر و یک فروشگاه نرم افزاری یکپارچه را ارائه می دهد.

سامسونگ Galaxy Note5 جدیدترین دستگاه در یکی از پرفروش ترین سری های اندروید است، اما بسیاری احساس می کنند از تمایل کاربر محور که این سری به موجب آن شناخته شده بود، یک گام به عقب است. پیش از این در مورد این ویژگی ها شنیده اید- باتری مهر و موم شده، عدم وجود کارت حافظه microSD و همچنین این مدل را خود را به اروپا باز کرده است.

با این حال، صفحه نمایش ساخته شده توسط سامسونگ و تراشه از مزایای این مدل است و مانند تمامی پرچمداران Galaxy ؛ Note5 در هر سانتیمتر مکعب دارای ویژگی های بیشتری از هر مدل دیگر است.

مزایا

مزایای اپل iPhone 6s Plus :

•  بدنه تمام فلزی
•  3D touch 
•  اثر انگشت خوان
•  تراشه با عملکرد عالی
•  دوربین بخوبی تنظیم شده 12MP/2160p با OIS


مزایای مایکروسافت Lumia 950 XL:

•  Continuum ( منوی مانند دسکتاپ)
•  اسکنر عنبیه
•  دوربین 20MP با لنز ZEISS ، فلاش سه تایی LED
•  باتری قابل جابجایی
•  محل کارت حافظه microSD
•  بلندگوی عالی
•  گزینه دو سیم کارته


مزایای سامسونگ Galaxy Note5 :

•  بدنه فلزی و شیشه ای
•  اثر انگشت خوان
•  شارژ بی سیم سریع
•  دوربین 16MP با OIS
•  سنسور ضربان قلب و اکسیژن خون
•  گزینه  دو سیم کارته

معایب

معایب اپل iPhone 6s Plus :

•  قیمت بالا (بخصوص اگر ذخیره سازی بخواهید)
•  صفحه نمایش کوچکتر با وضوح پایین تر (5.5 اینچ 1080P)
•  حاشیه های ضخیم
•  شارژ بی سیم ندارد
•  ضبط صدای مونو در ویدئوها
•  گزینه دو سیم کارته ندارد
•  RAW یا عکسبرداری دستی ندارد


معایب مایکروسافت Lumia 950 XL:

•  انتخاب محدود نرم افزار
•  اثر انگشت خوان ندارد
•  راه حل پرداخت موبایل ندارد
•  بدنه پلی کربنات بهینه احساس نمی شود
•  دوام باتری عالی نیست (به خصوص برای نسخه دو سیم کارته)


معایب سامسونگ Galaxy Note5 :

•  در حال حاضر به طور گسترده در اروپا موجود نیست
•  خروجی تلویزیون ندارد
•  یک فلاش LED، دوربین برجسته
•  طراحی محفظه S Pen به آسانی آسیب می بیند

صفحه نمایش

صفحه نمایش های AMOLED محبوبیت زیادی در مدل های رده بالا دارند، اما اپل هنوز هم به LCD ها چسبیده است. چرا که نه، در هر حال صفحه نمایش LCD از بهترین ها در این حرفه است. کمپانی Cupertino از نظر اندازه و وضوح محافظه کار است، هر چند، در رقابت در این زمینه چند سال به عقب رفته است.

سری پرچمدار Lumia برای مدتی طولانی با رکود مواجه است، اما مایکروسافت بالاخره در ویژگی های سخت افزاری و اندازه تسلیم شد. Lumia 950 XL دارای یک صفحه نمایش 5.7 اینچ AMOLED با وضوح QHD است که از این نظر مانند Galaxy Note5 می باشد.

iPhone 6s Plus دارای یک صفحه نمایش کوچکتر 5.5 اینچی است و با توجه به وضوح پایین تر آن- 1080p، شفافیت کمتری دارد - 401ppi در مقابل 518ppi می باشد. هر چند، ماتریس ساده RGB تراکم پایین تر را بهتر پردازش می کند، و تفاوت عملی خیلی قابل توجه نیست.

صفحه نمایش بسیار روشن است و به 600nits می رسد و کنتراست در 1380:1 بالا است. سطوح مشکی مطلوب نیست، اما آنها قطعا برای LCD قابل ستایش است.

با این حال، اگر پیکسل های کاملا تیره و کنتراست شگفت انگیز می خواهید به یک صفحه نمایش AMOLED نیاز دارید. صفحه نمایش در Note5 و Lumia 950 XL در مقایسه با گوشی های دیگر بسیار روشن است، اما حداکثر قدرت مستقیما برای کاربران در دسترس نیست.

سامسونگ Galaxy Note 5 به شما امکان می دهد تا در حالت دستی، کنتراست را در 440nits داشته باشید اما در حالت Auto می تواند تا 620nits در محیط به خصوص روشن برسد. مایکروسافت Lumia 950 XL در تنظیم دستی محافظه کارتر است و به 335nits می رسد. با این حال در حالت Auto ؛ Note5 در صدر است و به بیش از 700nits می رسد.

حالت Auto برای طولانی تر کردن دوام OLED طراحی شده است و هرگز برای مدت زمان طولانی در قدرت کامل اجرا نمی شود. این به راحتی شکاف در حالت دستی را توضیح می دهد.

میزان خوانایی زیر نور خورشید، تعادلی بین روشنایی صفحه نمایش و بازتاب شیشه آن است. Lumia 950 XL دارای تکنولوژی ClearBlack دوران نوکیا است - یک فیلتر قطبی سازی که بازتاب و تابش خیره کننده را کاهش می دهد. حتی با کاهش حداکثر خروجی روشنایی آن در حالت دستی، امتیاز Lumia تقریبا مانند Galaxy Note5 بالا است. با هر دو گوشی در روشنایی اتوماتیک، شما نتیجه بهتری از صفحه نمایش خود خواهید داشت.

AMOLED پیشگام در رنگ های دقیق است، اگرچه چرخش از شهرت معمول آن می باشد. صفحه نمایش Super AMOLED سامسونگ، پیشگام فعلی در دقت و صحت رنگ است.

با انحراف متوسط در ایجاد رنگ deltaE) 1.1) در حالت رنگ Basic ؛ Galaxy Note5 شاید دقیق ترین خروجی رنگ باشد که تا کنون دیده اید. حتی حداکثر انحراف نیز بسیار کم و حدود 2.2 است. توجه داشته باشید که این با حالت Basic صفحه نمایش است. حالت عکس، تصویر شفاف تری ایجاد می کند (ما آن را برای کنتراست بالاتر دوست داریم)، اما deltaE متوسط را به 4.8 افزایش می دهد.

مایکروسافت Lumia 950 XL نیز در این رابطه خیلی بد نیست. تقریبا به همان اندازه خوب است زیرا انحراف متوسط (deltaE) تنها 1.6 و حداکثر انحراف 2.9 است. به یاد داشته باشید که هر چیزی زیر 3 بعنوان خروجی به درستی کالیبرشده در نظر گرفته می شود بنابراین این دو برتر می باشند. تنظیمات رنگ در Lumia به شما امکان می دهد تا خروجی رنگ را به ظاهری دقیق تر تغییر دهید.

پس از آن اپل iPhone 6s Plus است که جایی برای بهبود با متوسط deltaE 4.1 وجود دارد. Lumia 950 XL و Galaxy Note5 توسط Gorilla Glass 4 محافظت می شوند در حالی که اپل محصول Corning را برای شیشه مقاوم کاهش داده است. این در برابر خش مقاوم تر است، اما بیشتر مستعد شکستن است.

بزرگ ترین مزیت، نسل 6s از 3D Touch است. این تشخیص لمس معمولی با حساسیت فشار را گسترش می دهد و به iOS امکان می دهد بین فشار قوی و ضعیف را متمایز نماید. این ویژگی SI برای اجرای حرکات در منو (Force Touch نامیده می شود) استفاده می شود، که نشان دهنده گزینه های متنی از میانبرهای برنامه یا قرار ملاقات های تقویم است و یا می تواند برای تنظیم دقیق مکان نما و یا برای پیش نمایش لینک ها در برنامه های مختلف استفاده شود.

سامسونگ Galaxy Note5 نیز دارای حساسیت فشار است، اما فقط با قلم S Pen کار می کند. حساسیت فشار بطور شگفت آور برای طراحی نقشه ها و یا دست خط روی صفحه نمایش کار می کند. حتی جلوه های ویژه پیش نمایش محتوا مانند iPhone با معلق بودن قلم در هوا نیز امکان پذیر است. این فن آوری به اندازه کافی کامل است و به عنوان یک استاندارد صنعت محسوب می شود. مایکروسافت Lumia 950 XL هیچ ترفندی در رابطه با صفحه نمایش خود و یا لایه لمسی آن ندارد.

برنده: سامسونگ Galaxy Note5 . یک صفحه نمایش بسیار روشن با کالیبراسیون کامل رنگ. حالت دستی طیف گسترده ای از روشنایی را به شما می دهد، اما Auto آن را بیشتر گسترش می دهد. دیجیتایزر ثانویه قابلیت های پیشرفته را می افزاید.

نفر دوم: مایکروسافت Lumia 950 XL است. کالیبراسیون عالی رنگ با روشنایی اتوماتیک بسیار بالا، مطابقت دارد. حالت دستی از Note5 محافظه کارانه تر است، اما حتی در آن، میزان خوانایی زیر نور خورشید فوق العاده است.

رتبه سوم: اپل iPhone 6s Plus . صفحه نمایش بسیار روشن است، اما بدون " turbo boost " از حالت اتوماتیک مانند دو مدل دیگر است. کالیبراسیون رنگ می تواند از کار بیشتری استفاده کند. ویژگی 3D Touch در این نقطه از زمان هم مانند یک ویژگی بتا احساس می شود.

باتری :


رقابت در میان تولیدکنندگان گوشی های هوشمند منجر به گوشی های باریک تر به بهای دوام شارژ باتری شده است. ما به ندرت یک گوشی 8- 9 میلیمتر و یا تولید کننده ای می بینیم که معجزه کند و یک گوشی نازک با ظرفیت باتری بالا ایجاد نماید.

این نسل از iPhone 6s Plus ظرفیت باتری خود را از 2,915mAh به 2,750mAh کاهش داد و این بدون بهره گیری از ضخامت گوشی حاصل شد. سامسونگ Galaxy Note5، در مقابل، افزایش متوسط در ظرفیت باتری داشته است و در حال حاضر دارای باتری 3000mAh است. مایکروسافت Lumia 950 XL دارای یک باتری 3,340mAh می باشد اما همچنین دارای قطور ترین پروفایل در میان این سه مدل می باشد.

اپل  iPhone 6s Plus ممکن است دارای کوچکترین باتری باشد، اما مسلما دارای بهترین تراشه موبایل در بازار است (یک تراشه قرار دادی توسط تیم داخلی اپل). به این ترتیب فبلت اپل قادر به مطابقت با Galaxy Note5 در امتیاز استقامت و حتی در هنگام مرور در وب و یا تماشای یک ویدیو بیشتر دوام می آورد. باتری در زمان مکالمه عالی نیست، اما مشکلی هم ایجاد نمی کند.

مایکروسافت Lumia 950 XL دارای بالاترین ظرفیت باتری است، اما بهره گیری قدرت آماده به کار از تراشه Snapdragon 810 بیش از حد بالا است. این تنها در صورت داشتن مدل دو سیم کارته بدتر می شود. سامسونگ Galaxy Note5 در تست زمان مکالمه، برتر از دو مدل دیگر بود.

برای پر کردن باتری، اپل iPhone 6s Plus دارای یک شارژر 5W است، اما بطور مناسب از یک شارژر قوی تر iPad نیز استفاده می نماید. مایکروسافت Lumia 950 XL دارای یک شارژر سریع تر 15W است. سامسونگ Galaxy Note5، شارژر 15W خود را دارد هر چند استاندارد متفاوت است (5V /3A برای Lumia؛ 9V /1.67A برای Galaxy ). هر دوی آنها از شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند (این ویژگی در برخی مناطق از Lumia حذف شده است).

Galaxy Note5 نخستین مدل با شارژ بی سیم سریع می باشد، هر چند سرعت آن تقریبا مانند شارژ سیمی است (یک ساعت برای شارژ کامل با یک کابل و یک ساعت و بیست دقیقه زمانی که از شارژر بی سیم استفاده می شود). همچنین، از دو استاندارد پشتیبانی می کند - Qi و PMA - در حالی که Lumia فقط از Qi پشتیبانی می نماید.

برنده: سامسونگ کهکشان Note5 . در حالی که امتیاز استقامت در برابر iPhone ممکن است پایین تر باشد، پرشدن باتری Note5 سریع تر است. حتی شارژ بی سیم سریع تر از شارژر ضعیف اپل است.

نفر دوم: اپل iPhone 6s Plus . این نشان می دهد که با استفاده از ترکیبی از یک تراشه سفارشی و سیستم عامل سفارشی حتی بدون یک باتری بزرگ، به دوام باتری عالی دست یابید.

رتبه سوم: مایکروسافت Lumia 950 XL . کاربران حرفه ای ممکن است تفاوت بسیاری در عمر باتری احساس نکنند، اما استفاده از صرفه جویی بیشتر نیز بطور ملموس زمان بین شارژها را افزایش نمی دهد. قدرت هدر رفته در حالت آماده به کار خیلی سریع افزایش می یابد. خوشبختانه، این تنها مدل در میان این سه است که یک باتری قابل جابجایی دارد، بنابراین به طور بالقوه می توانید یک باتری یدکی حمل کنید.

دوربین

مایکروسافت Lumia 950 XL می تواند ریشه های خانواده خود تا نوکیا 808PureView را دنبال کند، که یکی از تاثیرگذارترین دوربین ها در تاریخ است. این از بسیاری از این واژه ها نیز استفاده می کند - سنسور PureView با طراحی ترکیبی (از عکس های 4: 3 و 16: 9 با حداقل برش پشتیبانی می کند)، لنز با تاییدیه ZEISS ، مجهز به OIS و یک دیافراگم روشن f/1.9.

این دوربین دارای کنترل های دستی گسترده با یک منوی کاربری مناسب است و می تواند عکس های RAW ایجاد کند. توجه داشته باشید که در حالی که عکسبرداری RAW ، وضوح عکس های ذخیره شده JPG را به 8MP محدود می کند، عکس RAW در  وضوح کامل 19MP گرفته می شود (برای عکس های 4:3 ).

Rich capture فاصله بین عکس ها را تا حدودی کند می کند، اما به این دلیل است که کار زیادی در پشت صحنه انجام می دهد. این به طور اتوماتیک باعث فعال شدن HDR در زمان مورد نیاز می شود و در تاریکی نیز فلاش دینامیک را فعال می نماید - ویژگی منحصر به فردی که به شما امکان می دهد قدرت فلاش را پس از گرفتن عکس تنظیم کنید. Lumia 950 XL دارای یک فلاش سه تایی LED است.

زوم lossless نیز در 8MP در دسترس است و به شما امکان می دهد تا بزرگنمایی 3X را بدون تأثیر بر کیفیت تصویر انجام دهید.

ویژگی تصاویر زنده به دوربین امکان می دهد تا یک فیلم کوتاه همراه با عکس ضبط کنید. این ویدئو به طور اتوماتیک زمانی که شما به عکس خاص در برنامه گالری دسترسی پیدا می کنید پخش می شود، اما به اشتراک گذاری چنین تصویر زنده ای بسیار سخت است زیرا فقط می توانید آن را از طریق نرم افزار عکس ویندوز 10 (موبایل، کامپیوتر، و یا در Xbox) باز کنید.

 
دوربین اپل iPhone 6s Plus دارای ویژگی هایی است که کمتر تاثیرگذار می باشند، یعنی یک سنسور 12MP و دیافراگم نه چندان روشن f /2.2 . با این حال، آیفون های قبلی برخی از بهترین دوربین ها بودند و راه اندازی آنها محدود تر بود و Plus دارای OIS است (بر خلاف 6S  کوچک).

ویژگی عکس زنده، زمانی که عکس می گیرید یک ویدیوی 3 ثانیه در 14fps ایجاد می کند. شما به راحتی می توانید ویدئوی مربوطه را فقط با لمس کردن عکس در نرم افزار عکس پخش  کنید، اما باز هم به اشتراک گذاری در هر چیزی خارج از محیط از MacOS کاملا یک چالش است.

سامسونگ Galaxy Note5 دارای سنسور گسترده 16MP با دیافراگم AF/1.9 (مانند Lumia) و OIS است. همچنین دارای یک LED برای فلاش است، هر چند، iPhone دو LED دارد.

Galaxy Note5 دارای کنترل های دستی و ضبط RAW است (و عکسهای JPG در وضوح کامل گرفته می شود). یکی از امتیاز های ویژه دوربین پخش زنده در YouTube است. همچنین کانون انتخابی (شبیه سازی عمق میدان کم) و شات مجازی (که به شما امکان حرکت دادن یک شی با گرفتن عکس) وجود دارد.

در مقایسه کیفیت عکس های دوربین می توان گفت که :
برنده: سامسونگ Galaxy Note 5 است. عکس ها بدون نویز به نظر می رسند و رنگ ها دقیق هستند. محدوده دینامیکی، جزئیات در هایلایت را محدود می کند و کاهش نویز نیز برخی از جزئیات را کنار می زند.

نفر دوم: مایکروسافت Lumia 950 XL . پردازش تصویر در مقایسه با Galaxy کمتر اصلاح شده است، اما وضوح بالا شروع خوبی به آن می دهد. هر چند، تصاویر می تواند شبیه تصاویر رده شده از فیلتر اینستاگرام نشان داده شوند.

رتبه سوم: اپل iPhone 6s Plus . پردازش خوب نمی تواند نقطه ضعف وضوح را پنهان کند. محدوده دینامیکی بسیار خوب و تعادل رنگ سفید عالی است اما خانواده iPhone 6s دیگر یک معیار کیفیت تصویر نمی باشد.

در مقایسه عکس های سلفی :

برنده: مایکروسافت Lumia 950 XL . رنگ ها ممکن است کمی مات باشد، اما چشم نواز ترین سلفی با دوربین 8MP را ایجاد می کند.

نفر دوم: اپل iPhone 6s Plus . این رنگ های طبیعی و پردازش است که جزئیات دقیق را از بین نمی برد و امنیت iPhone در مکان دوم را حفظ می کند.

رتبه سوم : سامسونگ Galaxy Note 5 . دوربین چنان از نویز واهمه دارد که حتی جزئیات واقعی بر روی پوسته را نیز از بین می برد. تصاویر نسبتا شفاف باقی می ماند، اما مهم ترین بخش آن چنان صاف به نظر می رسد که گویی بطور مصنوعی ارتقا یافته است.

در مقایسه کیفیت فیلم ها در وضوح 2160p :

 
برنده: سامسونگ Galaxy Note 5 . جدا از دوربین مرجع (V10)، ویدئوهای Note5 شفاف ترین و دارای رنگ های دقیق بودند. صدا بسیار خوب است.

نفر دوم: اپل iPhone 6s Plus . اپل واقعا نیاز دارد کاری در مورد صدا انجام دهد، زیرا برای یک پرچمدار مناسب نیست. بجز آن، فیلم ها دارای جزئیات کمی بیشتر از Lumia هستند، رنگ ها نیز دقیق تر می باشند.

رتبه سوم: نوکیا Lumia 950 XL . امتیاز بالایی در صدا دارد، اما دوربین از پتانسیل ویدیوی 4K استفاده کامل نمی کند.

در وضوح 1080p :

 
برنده: سامسونگ 5 Galaxy Note. دوربین گسترده با مقدار زیادی جزئیات و رنگ های دقیق.

نفر دوم: اپل iPhone 6s Plus . حرکت نزولی بزرگ، میدان دید باریک است، اما کیفیت بسیار خوب است. اگرچه، موضوع صدای مونو همچنان ادامه دارد.

رتبه سوم: مایکروسافت Lumia 950 XL . لنز گسترده بخوبی عمل می کند، اما Lumia جزئیات کمتری را در فیلم های خود ضبط می کند (هر چند از نظرصوتی بسیار بهتر است).

در مقایسه کیفیت عکس ها در نور کم :

 
برنده: سامسونگ Galaxy Note 5 . این وضوح در برخی مناطق بیشتر از iPhone است (اما در برخی دیگر کمتر است و ناسازگار می باشد) و مانند Lumia بر محدوده دینامیکی و رنگ ها تاثیر ندارد.

نفر دوم: اپل iPhone 6s Plus . با عکس در شب، نویز به جای وضوح عامل محدود کننده می شود. iPhone آن را به خوبی به کار می گیرد و این یک پاسخ سخت بین این گوشی و Note5 بود.

رتبه سوم: مایکروسافت Lumia 950 XL . پردازش ضعیف، بسیاری از جزئیات را در سایه های سیاه دفن می کند، نویز بیشتر مسئله را پیچیده می کند.

در ویدئوی 2160p :

برنده: مایکروسافت Lumia 950 XL . این ویدئو ها بطور شگفت آوری مطلوب با مقدار نویز متوسط است. اگرچه کیفیت رنگ ها عالی نیست.

نفر دوم: سامسونگ Galaxy Note 5 . جزئیات بطرز محسوسی کمتر است، اما از راه دور (به عنوان مثال تماشای یک تلویزیون بزرگ از روی نیمکت) نویز ممکن است بیشتر از جزئیات از دست رفته، قابل توجه باشد.

رتبه سوم:  اپل iPhone 6s Plus . فیلم ها بیش از حد تاریک و پر از نویز است.

در ویدئوی 1080p :

برنده: مایکروسافت Lumia 950 XL . اگرچه چیزهای بسیاری را به موجب پیشگامی خود از دست داد زیرا وضوح پایین تر موجب محدودیت زیادی در کارایی آن می شود.

نفر دوم: سامسونگ Galaxy Note 5 . کسری عقب تر از Lumia در جزئیات، اما با رنگ های بهتر.

رتبه سوم: اپل iPhone 6s Plus . افزایش دستی میزان نوردهی (و پذیرش نویز اضافی) و یا نویز زیادی در فیلم ها مشاهده نمی کنید.

موسیقی و ویدئو

هر سه گوشی فقط یک بلندگو دارند.

برنده: مایکروسافت Lumia 950 XL . صدای این بلندگو اینقدر بلند است که تقریبا می توان فقدان بلندگوی ثانویه را نادیده گرفت. نفر دوم: سامسونگ Galaxy Note5 . هرچند کارایی آن تقریبا مانند iPhone است و تفاوت زیادی ندارد. رتبه سوم: اپل iPhone 6s Plus . حداقل، با Note5 می توانید یک زنگ با صدای بلند انتخاب کنید. حتی صدای بلند کار زیادی برای کمک به مورد iPhone 6s Plus انجام نمی دهد.

در رابطه با کیفیت صوتی کلی این سه مدل نیز می توان گفت که :

برنده: سامسونگ Galaxy Note5 است. با اینکه این رقابت بسیار نزدیک بود اما فبلت سامسونگ توانست دو مدل دیگر را کنار بزند. نفر دوم: اپل iPhone 6s Plus . کیفیت صوتی آن با یک تقویت کننده خارجی، بسیار عالی است و در تست با هدفون در جایگاه دوم قرار دارد. ما آن را با سر اشاره بیش از لومیا 950XL در اینجا، اما در صورت تمایل به نظر اگر شما گوشی خود را با استفاده از به قدرت سیستم صوتی خودرو/ خانه خود را بیشتر از استفاده از آن را با هدفون این معکوس شود. رتبه سوم: مایکروسافت Lumia 950XL . این گوشی می تواند مانند دو مدل دیگر با هدفون کار کند. هر چند بطور کلی بسیار عالی عمل می کند.

سایر امکانات

سه گوشی، سه پلت فرم نرم افزاری. مقایسه عملکرد سیستم قطعا یک چالش است. مقایسه اندروید/ iOS آسان است، اما اکوسیستم پراکنده برنامه ویندوز این کار را نسبتا سخت می کند.

اپل iPhone 6s Plus فقط دارای یک پردازنده دو هسته ای است و فقط 2GB RAM دارد. اپل، سخت افزار و نرم افزار را در iPhone طراحی کرده است، بنابراین می توانید مطمئن باشید که این دو در اتحاد کامل کار می کنند.

مایکروسافت Lumia 950 XL دارای 3GB RAM است. ویندوز موبایل 10 معمولا در منابع سیستم صرفه جویی می کند، اما باید به یاد داشته باشید که حتی در حالت Continuum ، اجرای همزمان برنامه ها در حد بسیار وجود ندارد.

سامسونگ Galaxy Note 5 دارای بیشترین RAM یعنی 4GB است. اما در حالی که اپل و مایکروسافت نرم افزار را در زمینه ایجاد کرده اند، سامسونگ TouchWiz را در اندروید گوگل ایجاد کرده است. در نتیجه، سرویس ها و فرایندهای بسیاری وجود دارد که در پس زمینه اجرا می شوند و هر RAM اضافی بموقع استفاده شده است.

برنده: اپل iPhone 6s Plus . در اینجا هیچ بحثی نیست و نتایج تست ها بخوبی این مورد را نشان می دهد. نفر دوم: سامسونگ Galaxy Note5 . رتبه سوم: مایکروسافت Lumia 950 XL . پردازنده گرافیکی کمی سریعتر از Note5 است، اما به اندازه کافی برای ایجاد تفاوت قابل توجه نیست. همچنین در کارهای روزانه به دلیل زمان انتظار بالاتر از حد نرمال در هنگام انجام وظایف خاص مانند مرور در تنظیمات، کندترین در میان این سه مدل احساس می شود.
منبع: جی اس ام آریا
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر