بررسی Huawei Watch

بررسی Huawei Watch
Huawei Watch در زمان معرفی در ماه مارس به عنوان زیباترین ساعت مچی هوشمند جهان پذیرفته شدو مطمئنا کمی زمان برد تا خود را به مچ دست مصرف کنندگان برساند.طراحی کلاسیک این ساعت اکنون مانند روز نخست،حفظ شده است و جذابیت اصلی آن می باشد. Huawei Watch تا حد بسیار زیادی مانند یک ساعت مچی معمولی به نظر میرسد.
  • جدیدترین بازی ها

طراحی و امکانات ظاهری

مطالب زیادی در مورد بسته بندی خرده فروشی Huawei Watch نوشته شده است و ما هم آن را تکرار می کنیم. تا آنجا که به ساعت های هوشمند مربوط می شود، فوق العاده است و می توانست حاوی یک ساعت مکانیکی لوکس نیز باشد. یک جعبه داخل جعبه قرار دارد، که با مقدار زیادی چرم مصنوعی با کیفیت بالا تهیه شده و یک بالشت نرم نیز خود ساعت را نگه می دارد - همه اینها با هم کمک می کنند تا نخستین برداشت حتی قبل از داشتن ساعت، فوق العاده باشد.

 
در داخل جعبه یک آداپتور AC و یک پایه شارژ مغناطیسی پیدا می کنید. در واقع، پایه و کابل USB آن یک تکه هستند، یعنی شما نمی توانید از همان کابل USB به microUSB برای شارژ کردن گوشی و ساعت مچی خود استفاده کنید و هنگام رفتن به مکان های مختلف نمی توانید فقط پایه را با خود ببرید – بلکه باید کابل پایه را نیز حمل کنید.

علاوه بر این، راه حل یک تکه بدان معنی است که با آسیب رساندن به کابل، پایه نیز بی فایده می شود و با هزینه 40 دلار، پایه جایگزین دقیقا ارزان نیست (همچنین هنوز در دسترس نیست). کابل در محل ورود به پایه محکم شده است. Huawei همچنین فرصت را از دست داد و مانند موتورولا در Moto 360 ، یا سامسونگ در Gear S2 ، پایه را به یک چراغ شب مجهز نکرد.

 
گله دیگر این است که قرار دادن ساعت مچی روی شارژر بسیار آسان است و بطور مغناطیسی در محل قفل می شود اما شارژ نمی شود. در مواقعی که ساعت را روی شارژر رها می کنید، متوجه می شوید که اصلا شارژ نشده است. هر بار که ساعت مچی را روی شارژر قرار می دهید، باید مطمئن شوید که اتصال ها به درستی تراز شده باشند.

Huawei Watch با عنوان زیبا ترین ساعت هوشمند موجود، بسیار ستایش شد و باید گفت که در واقع شایسته این عنوان است. ظاهر ساعت های مکانیکی کلاسیک، مسیری برای پذیرش ساعت مچی هوشمند جریان اصلی است و Huawei نخستین کمپانی بود که این مسیر را طی کرد.

بدیهی است که در فاصله زمانی بین اعلام Huawei Watch و عرضه بازار (حدود 6 ماه)، موتورولا مدل Moto 360 را معرفی و به روز رسانی کرد. با این حال، اگر بدنبال یک ساعت مچی هوشمند با ظاهر ساعت مچی معمولی هستید، طراحی Huawei یک انتخاب برتر باقی می ماند.

Huawei Watch در سبک های انتخابی با پوشش فولاد ضد زنگ همراه با یک دستبند/بند خاص ارائه می شود. دستگاه مورد بررسی ما دارای پوشش ساده فولاد ضد زنگ و یک دستبند فولادی ضد زنگ است، اما همین پوشش را می توان با یک بند چرم مشکی کلاسیک جفت کرد.

سبک متفاوتی از بند چرمی بدون دوخت با پوشش فولاد ضد زنگ مشکی با نشانه گذاری های ساعت وجود دارد – همین پوشش با دستبند مشکی فولاد ضد زنگ نیز وجود دارد. نسخه طلایی رز ، با انتخاب بند چرم (طرح تمساح)، و یا فولاد ضد زنگ طلایی نیز وجود دارد.

مدلی که در اینجا بررسی می کنیم یکی از گزینه های مقرون به صرفه تر است (در مقایسه با مدل های دیگر، اما به هیچ وجه ارزان نیست). پوشش فولاد ضد زنگ در دو طرف برجسته است، در حالی که کناره ها و گودی ساعت بخوبی صیقل داده شده است.

دو مورد برای این وجود دارد، مورد مثبت این است که دو نوع پرداخت، گزینه های بیشتری برای دستبند پس از فروش به شما می دهد. مورد منفی این است که در تجربه قبلی در ساعت های سنتی دیده شده که بخش های جلا داده شده ضربه می خورند و در مقایسه با بخش هایی که پرداخت نشده اند، زودتر خش برمی دارند.

خود پوشش دارای قطر 42 میلیمتر است که هدف آن تناسب خوب برای اکثر مچ ها می باشد. اغلب برای بیش از حد ضخیم بودن مورد انتقاد قرار می گیرد و در ابتدا ممکن است مانند 11.3 میلیمتر به نظر برسد. با این حال، ساعت های مکانیکی سنتی نیز خیلی نازک نیستند - Omega Seamaster در رایج ترین نسخه های آن (که مسلما تعداد زیادی از آن وجود دارد) حدود 13 میلیمتر ضخامت دارد. ساعت های مچی Dress از عصر مکانیکی چند میلی متر نازک تر هستند، اما فقط طرح های خاص فوق العاده گران قیمت دارای ضخامت تک رقمی می باشند.


Huawei با این وجود اقداماتی را بکار گرفت تا ضخامت ساعت مچی خود را  مهار کند و قطر پوشش پایینی را یک میلیمتر قطر کوچکتر در نظر گرفت. کناره های پرداخت شده را نیز باید به آن اضافه کرد که به نظر می رسد حاشیه ساعت حدود 8 میلیمتر ضخامت دارد.

شیشه جلوی کریستال یاقوت کبود، به خودی خود به اندازه کافی مقاوم است، که همچنین بخشی از یک میلیمتر زیر کناره فرو رفته است. از لحاظ تئوری، باید به نگه داشتن شیشه  در یک قطعه و خش برنداشتن آن کمک کند. ایراد یاقوت کبود این است که بسیار بازتابنده می باشد و در حالی که برای یک ساعت مکانیکی مسئله ای نیست، اما در یک ساعت هوشمند در فضای باز و در نور شدید آفتاب مانع دید می شود.

تاج خارج از مرکز، دیگر ویژگی پلاریزه Huawei Watch است. برخی اصرار دارند که موقعیت کلاسیک ساعت - 3 باید استفاده میشد، اما ساعت -2 مسلما برای دسترسی با سبابه هر دو دست بهتر است، بنابراین استفاده از ساعت مچی در مچ هر دو دست به همان اندازه راحت است. در هر صورت، تاج هنگامی که فشار داده شود بخوبی کلیک می شود. همچنین می چرخد، بدون اینکه هیچ قابلیتی در ارتباط با آن باشد.

پوشش پشت نیز از فولاد ساخته شده و همچنین، یک شیشه دایره ای برای حسگر ضربان قلب روی آن قرار داده شده است. همچنین برشی برای پورت شارژ چهار پین وجود دارد. کل وسیله دارای تاییدیه IP67 برای مقاومت در برابر گرد و غبار و آب است، اما قبل از قرار دادن ساعت روی پایه باید مطمئن شوید که پورت شارژ خشک است.

دستبند در ساعت مورد بررسی ما دارای یک قلاب مخفی فشاری است، که آن را محکم در محل خود نگه می دارد. شما همچنین می توانید بند موجود در جعبه را با دستبند استاندارد 18 میلیمتری و یا بندهای چرم تعویض کنید. Huawei همچنین جدا کردن بند را طوری فراهم کرده که به راحتی و بدون نیاز به هیچ گونه ابزار انجام می شود.


وزن نیز موضوع مهمی است. تغییر از ساعت آنالوگ فولاد ضد زنگ 130 گرم (در جای خود یک هیولا نیست) به دستبند هوشمند پروزن مانند Gear S2 سامسونگ، مستلزم سازگاری است، اما Huawei Watch فورا سازگار می شود. بدیهی است که نسخه بند چرم سبک تر است، اما یک همتای آنالوگ نیز می تواند سبک تر باشد.

به طور کلی، Huawei watch یک ساعت خوب با ساختی همانند ساعت مچی های معمولی با قیمتی مشابه است. طوری که به نظر می رسد و احساس می شود کیفیت آن نسبت به اکثر مدل های ساعت های هوشمند، بالاتر است.صفحه نمایش

Huawei Watch دارای یک صفحه نمایش 1.4 اینچی AMOLED با وضوح 400x400 پیکسل است. تراکم پیکسل 286ppi به این معنی است که مانند صفحه نمایش کوچک تر 1.2 اینچ 360x360 پیکسل 302ppi در سامسونگ Gear S2 شفاف نیست، اما شفاف تر از Moto 360 است.

 
این از نظر اعداد است. واقعیت این است که در هر چیزی نزدیک تر از 25 سانتی متر، ترتیب زیرپیکسل PenTile الماس را می بینید. در واقع، این مورد به ویژه برای پس زمینه های سفید، صادق است و داشتن یک ساعت مچی هوشمند AMOLED تماما به رنگ مشکی، بهتر است. Android Wear، منوها و هشدارهای خود را به رنگ سفید نشان می دهد و چیزی در اطراف آن وجود ندارد، فرقی نمی کند چه صفحه ساعتی را انتخاب کنید.

شاید استدلال کنید که فاصله 20 سانتی متر برای نگاه کردن به یک صفحه ساعت بیش از حد نزدیک است، اما زمانی که یک ساعت هوشمند باشد، نیاز است تا متن های بسیار کوچک را بخوانید و اغلب باید بینی خود را به آن بچسبانید. خوبی آن در این است که تاثیر قابل درک آن به سرعت پس از سوئیچ از بررسی به استفاده واقعی ساعت تغییر می کند.


آنچه که ادامه با پس زمینه روشن را سخت تر می کند، این است که چطور سطح اریب شیشه در اطراف لبه، زیرپیکسل ها را بزرگ نمایی می کند و موجب می شود به راحتی قابل مشاهده باشند. این جلوه ویژه هنگامی که از جلو و همچنین در یک زاویه نگاه می کنید، وجود دارد. تکرار می کنیم که صفحه های تیره ساعت این مشکل را ندارند، این مشکل صفحه ها و منوهای سفید است.

گله دیگر از Huawei Watch این است که حسگر نور محیط و حالت روشنایی اتوماتیک ندارد. این یک ویژگی ضروری برای ساعت های مچی هوشمند است و احتمالا تنها دلیل برای قرار ندادن این ویژگی، حفظ طراحی کلاسیک بود. اپل و سامسونگ هر دو بدنبال یک راه حل پشت صفحه نمایش بودند، تا این ویژگی را ارائه دهند.


Huawei Watch دارای یک باتری 300 میلی آمپری است، که واضح است به آسانی قابل تعویض نمی باشد. ظرفیت آن مانند (Moto 360 (2nd gen در اندازه 42 میلیمتر است، اما کوچکتر از باتری 410 میلی آمپری در LG G Watch R با صفحه نمایش 1.3 اینچی آن می باشد. سامسونگ Gear S2 در اندازه کوچکتر است، دارای تراشه متفاوت و سیستم عامل دیگری می باشد، در حالی که باتری 250 میلی آمپری دارد.

البته تمامی این محاسبات عددی، تفاوت کمی در دنیای واقعی ایجاد می کند. ایجاد یک تست باتری استاندارد برای ساعت های هوشمند در حال حاضر غیر ممکن است.


Huawei Watch بر اساس الگوی مصرف معمولی، تا یک روز دوام می آورد. اما داشتن آلارم ویبره برای بیدار کردن شما از خواب در صبح موجب می شود تا مزاحم دیگران نشوید. هرچند این ویژگی مصرف باتری را بالا می برد. همچنین در صبح اگر بجای مستقیم رفتن به محل کار، زمانی را در خانه سپری کنید، ساعت مچی هوشمند زمان کافی برای بازگشت به شارژ کامل را دارد و برای دور دیگری از استفاده آماده می شود. البته، در صورت داشتن الگوی کاملا متفاوت نیز این ساعت مچی می تواند طی 24 ساعت یک روز پرمشغله دوام بیاورد.


معرفی

ساعت های مچی هوشمند چندین کاربرد سودمند ارائه می دهند، دارای عمر باتری فوق العاده می باشند و امکانات بیشتری از اسباب بازی های پلاستیکی دارند. خب، در حالی که ما در انتظار تحولات برای دو مورد نخست هستیم، Huawei Watch به مورد آخر می پردازد.

Huawei Watch در زمان معرفی در ماه مارس به عنوان زیباترین ساعت مچی هوشمند جهان پذیرفته شد و مطمئنا کمی زمان برد تا خود را به مچ دست مصرف کنندگان برساند. طراحی کلاسیک این ساعت اکنون مانند روز نخست، حفظ شده است و جذابیت اصلی آن می باشد - Huawei Watch تا حد بسیار زیادی مانند یک ساعت مچی معمولی به نظر می رسد و احساس می شود.

چند گزینه رنگ صفحه وجود دارد، که هر یک با انتخاب یک بند چرمی یا یک دستبند فولادی همراه است و شما جایگزین های استاندارد پس از فروش را در اختیار دارید که ظرف چند ثانیه می توانید آنها را تعویض کنید. دقیقا از قابلیت سفارشی سازی Motomaker برخوردار نیست اما گزینه های محدودی نیز ندارد.

هر چند، زیر این ظاهر کلاسیک، کاملا استاندارد است. در حال حاضر اکثر ساعت مچی های هوشمند اندروید دارای Snapdragon 400 با نیم گیگابایت رم و 4GB حافظه می باشند و Huawei Watch نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یک سری ویژگی های معمولی وجود دارد، اما هیچ چیز فوق العاده نیست - محفاظت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار، سنسور حرکتی و تعداد ضربان قلب، ویبره. شاید بزرگترین امتیاز، شیشه کریستال یاقوت کبود است - یک ویژگی منحصر به فرد خارج از قلمروی اپل (که اصلا ارزان هم نیست).


مزایا

•  صفحه نمایش 1.4 اینچ AMOLED با وضوح 400x 400 پیکسل و تراکم پیکسل 286ppi
•  تراشه (Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926، پردازنده چهار هسته ای 1.2GHz Cortex-A7 ؛ 512MB RAM ؛ 4GB حافظه داخلی
•  باتری 300 میلی آمپری یون لیتیوم، 1.5 روز زمان فعال، شارژ سریع 80٪ در 45 دقیقه
•  ابعاد 42x 42x 11.3 میلیمتر، 60.5-136 گرم بر اساس گزینه بند/ دستبند، بندهای استاندارد قابل تعویض 18 میلیمتری
•  پوشش فولاد ضد زنگ، تاییدیه IP-67 ، مقاوم در برابر آب به مدت 30 دقیقه، تا عمق 1 متر
•  سیستم عامل Android Wear ، سازگار با گوشی های هوشمند مجهز به اندروید 4.3 یا iOS 8.2 و بالاتر
•  سنسور ضربان قلب PPG ، سنسور حرکتی 6 محوری (ژیروسکوپ + شتاب سنج)، فشار سنج
•  Wi-Fi و بلوتوث 4.1 BLE
•  ویبره
معایب

•  قیمت بالا
•  حسگر نور محیط ندارد
•  Android Wear دارای قابلیت های محدود است

نرم افزار و سرگرمی

Huawei Watch به Android Wear، پلت فرم گوگل برای دستگاه های پوشیدنی، مجهز است. بر خلاف حیطه گوشی های هوشمند اندروید، رابط کاربری در تمام ساعت های هوشمند تقریبا کاملا یکسان است. یعنی شکل خاصی از تفکیک نیز در اینجا وجود دارد. Android Wear v1.4 که در حال حاضر منتشر شده است، یک سری حرکات جدید را به همراه دارد، اما Huawei Watch ما هنوز به نسخه V1.3 مجهز است.

صفحه ساعت، صفحه قفل است و کشیدن انگشت به طرف چپ، شما را به فهرست کشویی برنامه می برد. برنامه ها در یک لیست قرار دارند و سه نرم افزاری که اخیرا استفاده شده اند در بالا مشاهده می شوند، بقیه به ترتیب الفبا زیر آن مرتب شده اند.
 
با یک بار دیگر کشیدن انگشت به طرف چپ، مخاطبین شما لیست می شود، در حالی که تکرا این حرکت برای بار سوم، شما را به جستجوی صوتی گوگل می رساند. شما می توانید به ساعت هوشمند خود فرمان های صوتی بدهید و یا برای یادداشت کردن، ارسال پیام، تنظیم تایمر و دیگر اقدامات مفید، روی آن ضربه بزنید.


با کشیدن انگشت از بالا به پایین، بخش هشدار باز می شود، که شامل چند صفحه با سوئیچ های سریع و یک میانبر به منوی تنظیمات است.

هشدارهای واقعی در پایین ظاهر می شود، که حدود یک سوم از ارتفاع صفحه ساعت را در بر می گیرد. با کشیدن انگشت به طرف بالا آن را به تمام صفحه گسترش می دهید و با بار دیگر کشیدن انگشت، در تمامی هشدارهای موجود مرور می کنید.

Android Wear، یک سری حرکات جدید را در v1.4 اضافه کرده است. فقط با تکان دادن مچ دست خود را به طرف بالا یا پایین می توانید در هشدارها حرکت کنید. متاسفانه، این ویژگی در منوها و یا هر برنامه دیگر کار نمی کند، اما برای بررسی هشدارها تقریبا بدون دخالت دست، کاملا مناسب است.


منوی تنظیمات، کنترل بر روشنایی (1 تا 5 و اتوماتیک ندارد)، اندازه فونت (کوچک، معمولی، بزرگ)، گزینه های اتصال ( Wi-Fi و بلوتوث، حالت هواپیما) و بسیاری دیگر را به شما می دهد. همچنین می توانید صفحه ساعت را از اینجا تغییر دهید، اما احتمالا فشار دادن طولانی روی صفحه ساعت را برای این کار ترجیح می دهید.

یک ویژگی دسترسی Accessibility وجود دارد، که در حال حاضر فقط شامل یک سوئیچ برای بزرگنمایی سه ضربه ای است.


ویژگی طراحی شکلک وجود دارد، که در آن می توانید یک شکل ساده بر روی صفحه نمایش بکشید و Wear چند شکلک را نشان می دهد که ممکن است متناسب با شکلک مورد نظر شما باشد.


عملکرد نرم افزار دستور کار، واضح است. آیتم های تقویم شما را بیرون می کشد و به شما امکان می دهد در آن مرور کنید. متاسفانه، هنوز هیچ راهی برای اضافه کردن یک کار از خود نرم افزار وجود ندارد. با این حال، می تواند از طریق فرمان صوتی انجام شود و می بینید که واقعا هیچ راهی برای تایپ کردن روی آن وجود ندارد و این انتخاب کاملا موجه است.

دیگر ویژگی های آشنا عبارتند از تایمر و یک برنامه آلارم، که هر دو هیچ چیز واقعا جدیدی ارائه نکرده اند. به طور طبیعی، همچنین می توانید برای قرار دادن گوشی خود صدای پینگ ایجاد کنید. ترفند جالب دیگر، ویژگی چراغ قوه است. همه کاری که انجام می دهد، افزایش روشنایی و تنظیم یک پس زمینه سفید روی ساعت است، اما برای راه رفتن در تاریکی بسیار مناسب می باشد.

واضح است که Huawei Watch برای استفاده های ورزشی فعال طراحی نشده است، در عوض بر ظاهر تاکید داشته است. با اینحال دارای سری معمول ویژگی های ردیابی تناسب اندام – شامل یک گام شمار و حسگر ضربان قلب است که هر دو به راحتی در دسترس می باشند.

ادغام Google Fit به راحتی در دسترس و عملا همیشه فعال است - دستگاه به طور مداوم گام های شما را پیگیری می کند. خود برنامه Google Fit تغییر نکرده است، اما واقعا نیازی به تغییر نبود زیرا در حال حاضر آنچه که لازم است را انجام می دهد. در اکثر موارد، مستقل از گوشی شما است و حتی نیاز ندارد تا همتای کامل اندروید آن بر روی گوشی نصب شود.

ردیابی روزانه، همتای Fit Huawei است. این برنامه، تعداد گام های روز، سوخت کالری و همچنین تعداد دفعاتی که از صندلی خود بلند می شوید را نشان می دهد. مورد آخر ممکن است برای آنهایی که تمام روز را در یک دفتر کار می گذرانند مفید باشد، اگر به واقعیت نزدیک باشد.

همچنین می توانید آن را تنظیم کنید تا یک ورزش خاص را پیگیری کند و یک زمان و یا یک هدف کالری را دنبال نماید. برنامه اختصاصی اندازه گیری ضربان قلب نیز وجود دارد، که می تواند اندازه گیری های قبلی را ثبت نماید.
منبع: جی اس ام آریا
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر