برنامه‌ریزی مازراتی برای تولید یک خودروی الکتریکی

برنامه‌ریزی مازراتی برای تولید یک خودروی الکتریکی
مسئولان مازراتی خودروساز سرشناس ایتالیایی قصد دارند تا سال 2020 میلادی خودروی الکتریکی جدیدی را به مرحله تولید برسانند.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت Theverge، مازراتی که به عنوان زیرمجموعه فیات کرایسلر (FCA) در بازار تولید خودروهای لوکس فعالیت دارد، برنامه‌های جدیدی را با هدف تولید یک خودروی الکتریکی جدید تا سال 2020 میلادی در دستورکار قرار داده است. روبرتو فدلی سرپرست بخش مهندسی فیات کرایسلر در گفتگو با مجله Car & Driver ضمن تایید این مطلب، مدعی شده مازراتی تولید هرچه سریع‌تر این محصول را در لیست اولویت‌های خود قرار داده است. او در این خصوص می‌گوید: "به نظر من، تا پیش از 2020 میلادی و یا حتی شاید 2019 میلادی شاهد این خودروی الکتریکی جدید خواهیم بود. در حال حاضر ما در حال کار روی آماده‌سازی محصولی متفاوت هستیم که تا چند سال آینده پیش روی مشتاقان قرار خواهد گرفت."

فدلی بر این نکته هم تاکید کرده که اولین خودروی الکتریکی مازراتی، مدلی کم‌حجم خواهد بود و در حال حاضر برنامه‌ای برای تولید خودروی الکتریکی شاسی بلند و یا سدان بزرگ وجود ندارد. مازراتی یکی از آخرین شرکت‌های خودروساز است که به قافله تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی پیوسته و از همین رو قصد دارد محصولی متفاوت را به بازار عرضه کند. فدلی اظهار نظر عجیب و قابل تاملی هم در خصوص شرکت تسلا، پیشتاز فعلی بازار خودروهای الکتریکی داشته است. او در این خصوص اینچنین عنوان داشته: "نحوه اجرای برنامه‌ها و البته کیفیت محصولات تولیدی تسلا، دقیقا مشابه با چیزی است که در دهه 1970 میلادی از شرکت‌های خودروساز آلمانی دیده بودیم. باید پذیرفت که راهکارهای ارائه شده توسط تسلا، جایی در میان بهترین گزینه‌های حال حاضر بازار ندارند."
فیدلی معتقد است تمرکز مازراتی روی تولید خودروهایی با صدای موتور شاخص و البته ارائه تجربه رانندگی مختص به خودروهای اسپورت باعث شده این شرکت چالش‌های زیادی در تولید خودروهای الکتریکی داشته باشد. او از ایجاد تغییرات در موتور خودروهای الکتریکی به نحوی که صدای خروجی از خودرو تا حد زیادی به صدای نمادین موتور خودروهای مازراتی نزدیک شود و همچنین مدیریت وزن باتری خودروهای الکتریکی به عنوان پروژه‌های در دست بررسی تیم تحقیق و توسعه این شرکت یاد کرده است. فیدلی معتقد است عدم امکان استفاده از خودروهای الکتریکی برای ایجاد تجربه‌ای مشابه با آنچه در خودروهای اسپورت حال حاضر بازار مشاهده می‌کنیم، همچنان با تفکرات برند مازراتی تناقض دارد.

منبع: Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر