بزرگ ترین هواپیمای دوگانه در چین رونمایی شد

بزرگ ترین هواپیمای دوگانه در چین رونمایی شد
شرکت صنعتی هواپیمایی دولتی چین، هفته گذشته از بزرگ‌ترین هواپیمای دوگانه دنیا که قابلیت نشستن روی آب و خشکی را دارد، رونمایی کرد. هدف از ساخت این هواپیما، مقابله با آتش‌سوزی و عملیات دریایی عنوان شده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
هواپیمای AG600، بزرگ‌ترین هواپیمای دریایی دنیا، هفته گذشته توسط یک شرکت دولتی چینی به نمایش گذاشته شد و به گفته متخصصین، آخرین تلاش دولت چین برای تقویت صنعت هواپیمایی این کشور است.

این هواپیمایی تقریبا به اندازه یک بوئینگ 737 است، محدوده‌ای به اندازه 4500 کیلومتر را پوشش می‌دهد و برای مقابله با آتش‌سوزی‌های عظیم جنگلی و مأموریت‌های نجات دریایی از آن استفاده خواهد شد.شرکت صنعتی هواپیمایی دولتی چین که در جنوب شهر ژوای (Zhuhai) واقع شده، از هواپیمای AG600 رونمایی کرد. مقامات رسمی به وبسایت Xinhua اعلام کرده‌اند که این هواپیما برای توسعه و استفاده از منابع دریایی و همچنین بررسی وضعیت محیط زیست و حمل و نقل بسیار مفید خواهد بود.

با توجه به این که چین در حال حاضر بر سر مالکیت سواحل دریایی با کشورهای ژاپن، ویتنام و فیلیپین دچار تنش است، زمان اعلام این هواپیما جالب توجه است.هرچند که طول بال‌های AG600 قابل توجه است، اما این هواپیما از هواپیمای معروف H-4 Hercules، که در سال 1940 توسط هوارد هیوز ساخته شد، کوچک‌تر است. البته هواپیمای هوارد هیوز تنها یک پرواز انجام داد.

منبع: The Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر