بلند‌ترین برج جهان طولی به اندازه یک کیلومتر خواهد داشت

بلند‌ترین برج جهان طولی به اندازه یک کیلومتر خواهد داشت
به نظر می‌رسد به زودی قرار است برج جدیدی در کشور عربستان سعودی ساخته شود که طولی به اندازه یک کیلومتر خواهد داشت!
  • جدیدترین بازی ها
در حال حاضر برج خلیفه در دوبی رکورد بلندترین ساختمان جهان را در دست دارد، اما معماران آن هم اکنون مشغول پروژه‌ای در کشور عربستان سعودی هستند که قرار است این رکورد را کاملا تغییر بدهد. این پروژه که درحال حاضر با نام «برج جده» یا «برج پادشاهی» شناخته می‌شود، قرار است با اتمام مراحل ساخت در سال 2018، به ارتفاعی معادل 3,280 فوت برسد؛ عددی که آن را به اولین برج یک کیلومتری در دنیای آسمان‌خراش‌ها تبدیل خواهد کرد. در همین هفته بود که دولت عربستان سعودی رسما اعلام کرد 2.2 میلیارد دلار برای توسعه شهر جده و همچنین این برج در نظر گرفته شده است.

همانطور که اشاره کردیم، طراحی این برج نیز توسط معماران برج خلیفه، یعنی بنیان Adrian Smith + Gordon Gill صورت خواهد گرفت. همچنین بر اساس اخبار موجود، 26 طبقه از این برج درحال حاضر ساخته شده است. اما هنوز راه زیادی تا اتمام این مسیر یک کیلومتری باقی مانده است. هنگامی که این کار به اتمام برسد، این پروژه 1.23 میلیارد دلاری 200 طبقه خواهد داشت که برای کارهای اداری، آپارتمان و همچنین یک هتل چهار فصل استفاده خواهد شد. همچنین می‌توان از این برج، دریای سرخ را مشاهده کرد؛ امری که به تنهایی و با وجود نزدیک بودن به دریای آب شور و البته سطح بالای باد در این ارتفاع، چالش مهندسی پیچیده‌ای را پیش‌روی معماران این برج قرار داده است. از همین رو می‌توان دلیل حفر پی (فونداسیون) 200 فوتی آن را متوجه شد. همچنین معماران این پروژه، برج را با طراحی خاص و مقاوم در برابر باد خواهند ساخت.

دو طراح اصلی یعنی Smith و Gill دراینباره می‌گویند آن‌ها بخشی از زبان طراحی برج خلیفه را در بخش‌هایی از این پروژه جدید وارد کرده‌اند. در اوایل امسال بود که Smith در طی مصاحبه خود با روزنامه گاردین، طراحی خاص این برج را به «نخل خرمایی» تشبیه کرده بود که درحال «بازکردن برگ‌ها خود» است.انتظار می‌رود این پروژه درسال 2018 به اتمام برسد. نظر شما درباره این دستاورد چیست؟ آیا می‌توان بعد از اتمام این پروژه، مرزهای ارتفاع در برج‌های ساخته شده به دست بشر را بار دیگر جا‌به‌جا کرد؟منبع: The Verge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر