بلک بری در سه ماهه نخست 2016 محتمل ضرر شده است

بلک بری در سه ماهه نخست 2016 محتمل ضرر شده است
با وجود فروش خوب محصولات نرم‌افزاری بلک‌بری که 13 میلیون دلار نسبت به سال پیش رشد داشته، اما این شرکت به دلیل عملکرد اقتصادی ضعیف بخش سخت‌افزاری، 670 میلیون دلار در سه ماهه نخست سال 2016 ضرر کرده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
کمپانی بلک‌بری اعلام کرده است که در سه ماهه مالی نخست سال 2016 که در روز 31 ماه مه پایان یافت، 670 میلیون دلار ضرر خالص داشته است که 501 میلیون دلار از این مبلغ ناشی از محصولاتی بوده که قیمتی بیش از ارزش واقعی داشته‌اند. محصولات از رده خارج و دارایی‌های کمپانی نیز 98 میلیون دلار دیگر به این کمپانی ضرر رسانده است.

ضرر ناشی از محصولات می‌تواند شامل کهنگی تکنولوژی یا یک کارخانه باشد. محصولات از رده خارج نیز مشکلی است که بلک بری از آغاز رقابت با اپل در ده سال پیش، با آن دست و پنجه نرم کرده است.

41 میلیون دلار ضرر ناشی از محصولاتی که انبار شده‌اند، نقطه سیاهی بر کارنامه‌ی جان چن، مدیرعامل بلک بری است که وعده داده بود تا دوباره سوددهی قسمت سخت افزار کمپانی را زنده کند. در نقطه مقابل، قسمت نرم‌افزار کمپانی نسبت به سال گذشته 13 میلیون دلار سود کرده و به مبلغ 166 میلیون دلار رسیده است.

با این حال، درآمد بلک بری نسبت به سال گذشته 400 میلیون دلار بوده که 13 درصد نسبت به سال گذشته کمتر است. با این حال دانشگاه واترلو پیش بینی کرده است که ضرر ناشی از فروش سهام بلک بری، 50 درصد کاهش خواهد یافت.بلک بری برای سال جاری دو گوشی اندروید را در برنامه خود دارد و احتمالا هر دو نسبت به گوشی بلک بری پریو (BlackBerry Priv) ارزان‌تر خواهند بود.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر