بهترین آنتی ویروسهای اندرویدی مشخص شدند؛ عملکرد ناامیدکننده پلی پروتکت گوگل

بهترین آنتی ویروسهای اندرویدی مشخص شدند؛ عملکرد ناامیدکننده پلی پروتکت گوگل
اندروید همواره یکی از اهداف جذاب برای نفوذگران سایبری و توسعه‌دهندگان بدافزارها بوده است. از همین رو استفاده از آنتی ویروس یا بسته‌های امنیتی که بتوانند بهترین دفاع را برای این سیستم‌عامل به همراه داشته باشند یکی از نکات ضروری به نظر می‌رسد.
  • جدیدترین بازی ها
انستیتو امنیتی AV-TEST در تحقیقات جدید خود به بررسی نرم‌افزارها و راهکارهای امنیتی ارائه شده برای اندروید پرداخته است تا در نهایت تشخیص دهد کدام یک از آنتی ویروس‌های موجود در بازار می‌توانند بیشترین سطح امنیت را برای اندروید به ارمغان بیاورند. این راهکارها و بسته‌های نرم افزاری در مقایسه با راهکار Play Protect قرار گرفته‌اند که از سوی گوگل در سیستم‌عامل اندروید ادغام شده است. نکته قابل توجه اینکه با درنظر گرفتن پلی پروتکت به عنوان معیار مقایسه، مشخص شد تمامی راهکارهای امنیتی و نرم‌افزارهای آنتی ویرس که در بررسی این انستیتو مورد تحلیل قرار گرفته‌اند، عملکرد بهتری در مقایسه با سد امنیتی پیش‌فرض اندروید دارند. با وجود این، برخی از این عناوین نرم‌افزاری، نتایج مایوس‌کننده‌ای را هم در برخی بخش‌ها و المان‌ها به نمایش گذاشتند. 

ابتدا به معرفی بهترین نرم‌افزارهای آنتی ویروس شناخته شده در این آزمایش خواهیم پرداخت. شش نرم‌افزار امنیتی ویژه اندروید موفق شدند حداکثر امتیاز را بدست آوردند. نرم‌افزار آنتی ویروس تولیدی شرکت ترند میکرو در کنار عناوین توسعه یافته توسط  Symantec، Sophos، Cheetah Mobile، بیت دیفندر و Antiy همگی موفق شدند امتیاز 100 صد در صدی را در آزمایش‌های مربوط به عملکرد، کارایی و قابلیت‌های مختلف، به ثبت برسانند.
این در حالی است که نرم‌افزارهای امنیتی منتشر شده از طرف Tencent و مکافی موفق شدند امتیاز 99.9 درصدی را به ثبت برسانند و راهکارهای امنیتی G Data ، Ahn Lab و Avast نیز در این بررسی‌ها امتیاز 99.8 درصدی را به خود اختصاص دادند. 

در بررسی‌های انجام شده، به‌طور متوسط، ابزارهای امنیتی ارائه شده برای سیستم‌عامل اندروید قادر به تشخیص و شناسایی 95.7 درصد از جدیدترین بدافزارهای منتشر شده در اندروید، آن هم به صورت بدون درنگ بودند. این در حالی است که درصد شناسایی بدافزارهایی که در چهار هفته اخیر توزیع و منتشر شده‌اند نیز 98.4 درصد اعلام شده است. در این بررسی، راهکار امنیتی SAFE از شرکت F-Secure که برای سیستم‌عامل اندروید عرضه شده کم‌ترین امتیاز ممکن را به ثبت رساند. این نرم‌افزار امنیتی امتیاز 2.5 را برای بخش حفاظت در برابر بدافزارها به ثبت رساند و امتیاز 6 را هم برای عملکرد و قابلیت‌های کاربردی به خود اختصاص داد. این در حالی است که نرم‌افزار یادشده، قابلیت‌های امنیتی لازم و ضروری برای چنین محصول امنیتی را به طور تمام و کمال در خود جا داده است. 
نکته قابل توجه و عجیب در این بررسی آن است که Play Protect به عنوان راهکار امنیتی توسعه یافته توسط شرکت گوگل، امتیازی به مراتب پایین‌تر از سطح انتظارات را به ثبت رساند. راهکار حفاظتی گوگل برای مقابله با بدافزارها که در فروشگاه نرم‌افزاری رسمی این شرکت یعنی پلی استور ادغام شده تنها قادر به شناسایی 65.8 درصد از جدیدترین بدافزارهای اندرویدی به طور بی‌وقفه و لحظه‌ای بود. از میان بدافزارها و ویروس‌هایی که در چهار هفته اخیر توزیع و منتشر شده‌‌اند نیز پلی پروتکت تنها توانست 79.2 درصد را شناسایی کند. این محصول، تنها راهکار نرم‌افزاری است که نتوانست تاییدیه‌های استاندارد را از AV-TEST دریافت کند. 
در تصاویر منتشر شده می‌توانید عملکرد دقیق هر راهکار امنیتی را در بررسی‌های انجام شده مشاهده کنید. 

منبع: Softpedia
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان پنج شنبه 4 آبان 1396
چرا آنتی ویروس dr.web تست نشده ؟؟ به نظرم عالیه

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر