بهترین برندهای خودروسازی کدامند؟

بهترین برندهای خودروسازی کدامند؟
کدام برند خودروسازی از بقیه بهتر است؟ این سوالیست که سالهاست ماشین‌دوستان بر سرش بحث و جدل می‌کنند! و معمولاً هم به نتیجه‌ای نمی‌رسند. ولی موسسسه‌ی Consumer Reports هر سال بر اساس فاکتورهای مختلفی به هر خودروساز کارنامه‌ای اختصاص می‌دهد که تقریباً بهترین روش علمی برای انتخاب بهترین برند به حساب می‌آید.
  • جدیدترین بازی ها
برای اینکه راحت‌تر بتوانید بهترین برند را انتخاب کنید، Consumer Reports اخیراً کارنامه‌ی سال 2015 خودروسازان را ارائه کرده است. در بین 10خودروساز اول نامهای آشنایی به چشم می‌خورند، ولی چند شگفتی‌ساز هم وجود دارند. توجه داشته باشید که این امتیازها ترکیبی از فاکتورهایی مانند قابلیت اعتماد و تجربه‌ی رانندگی تمامی خودورهای یک برند هستند:

رتبه‌ی 1: لکسوس

لکسوس را معمولاً همیشه در رتبه‌های بالایی چنین لیستهایی می‌یابیم. امسال هم این برند موفق شده با کسب امتیاز کل 78 در جایگاه اول قرار بگیرد.

رتبه‌ی 2: مزدا

شاید هیچکس از دیدن لکسوس در رتبه‌ی اول تعجب نکند، ولی آیا میتوانستید حدس بزنید که رتبه‌‌ی دوم به مزدا برسد؟ اما این کمپانی توانست با امتیاز 75، ادیتورهای Consumer Reports را تحت تاثیر قرار دهد و رتبه‌ی دوم را کسب نماید.

رتبه‌‌ی 3: تویوتا

باز هم یک برند دیگر به دیدنش در چنین جایگاهی عادت کرده‌ایم. تویوتا توانست در سال 2015 با مجموع امتیاز 74 در رتبه‌ی سوم جای بگیرد.

رتبه‌ی 4: آئودی

آئودی در لیست Consumer Reports برترین برند آلمانی است. این برند لوکس با امتیاز 73 در جایگاه چهارم برترین برندهای خودروساز سال 2015 قرار می‌گیرد.

رتبه‌ی 5: سوبارو

سوبارو شهرت خوبی در ساخت خودروهای قابل اعتماد، باکیفیت و ایمن دارد و به خصوص به خاطر سیستم‌های چهارچرخ متحرکش در کشورهایی با آب و هوا و جاده‌های چالش‌برانگیز طرفداران زیادی دارد. برای سال 2015 این کمپانی توانست با کسب امتیاز 73 در رتبه‌‌ی پنجم جای بگیرد.

رتبه‌ی 6: پورشه

از دیدن پورشه در چنین جایگاهی تعجب کردید؟ خوب این کمپانی آلمانی توانست در قسمت قابلیت اعتماد به امتیاز متوسطی دست یابد، ولی با امتیاز قابل توجه 84 در بخش تجربه‌ی رانندگی موفق شد خود را به رتبه‌ی ششم برساند.

رتبه‌ی 7: بیوک

بیوک بالاترین امتیاز را در بین خودروسازان آمریکایی به خود اختصاص می‌دهد. در واقع Consumer Reports می‌نویسد:" بیوک اولین کمپانی آمریکایی است که موفق می‌شود خود را در لیست 10 خودروساز برتر جای دهد." این کمپانی با دریافت امتیاز 69 جایگاه هفتم در این لیست را اشغال می‌کند.

رتبه‌ی 8: هوندا

کمی تعجب‌آور است که هوندا را در رتبه‌ای به پایینی هشتم بیابیم! به خصوص وقتی میبینیم بیوک از آن بالاتر قرار گرفته است. به هر حال هوندا با امتیاز 69 در جایگاه قابل قبول هشتمی قرار می‌گیرد.

رتبه‌ی 9: کیا

کیا تنها کمپانی کره‌ای است که توانست خود را در بین 10خودروساز برتر جای دهد و با فاصله‌ی زیادی هم‌وطنش هیوندای را پشت سر می‌گذارد! این برند موفق شد با کسب امتیاز 68 رتبه‌‌ی نهم را در بین برترین خودروسازان سال 2015 به دست آورد.

رتبه‌ی 10: ب ام و

ب ام و توانست در سال 2015 به امتیاز کلی 66 دست یابد که برای جای گرفتن در رتبه‌ی دهم کافیست. نقطه‌ی قوت اصلی ب ام و لذت رانندگی آن بوده است و از لحاظ قابلیت اعتماد در سطح متوسطی قرار داشت.

منبع: Autoblog
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر