بهترین سازندگان لپ تاپ در سال 2016

بهترین سازندگان لپ تاپ در سال 2016
از خرید ماشین گرفته تا لپ تاپ،برند همواره مهم است.سایت Laptopmag هر سال اقدام به ارزیابی کمپانیهای مختلف سازنده ی لپ تاپ کرده و به آنها امتیازاتی را در زمینه های مختلف اختصاص می دهد.جمع این امتیازات رده بندی کلی آنها را مشخص می کند.با نقدستان همراه باشید تا برترین سازندگان لپ تاپ سال 2016 را بشناسید
  • جدیدترین بازی ها

البته حتی سازندگان با کمترین امتیاز نیز مدلهای باکیفیتی را در بین محصولاتشان دارند، ولی هنگام خرید یک محصول لازم است در خصوص عملکرد کلی کمپانی نیز اطلاع داشته باشید. همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید Apple و Dell موفق شدند جایگاه اولی و دومی خود را حفظ کنند. درحالیکه ASUS موفق شده است از رده ی هفتم به رده ی سوم سعود کند. به همین شکل hp از رده ی سوم به رده ی ششم نزول کرده است.
Best-Worst_LTP_Brands_2016_time-chart
رده ی اول: Apple
اپل به لطف ساخت لپ تاپهای باکیفیت و پشتیبانی فنی برتر برای هفتمین سال پیاپی در صدر برترین سازندگان لپ تاپ باقی می ماند. این کمپانی همچنین در زمینه ی نرم افزار و گارانتی نیز توانست بهترین امتیازات را کسب کند.
Best-Worst_LTP_Brands_2016_reportcard_APPLE
رده ی دوم: Dell
برای دومین سال پیاپی Dell توانست رده ی دوم را در بین سازندگان لپ تاپ به خود اختصاص دهد. دلایل اصلی آن نیز ساخت دیوایس هایی باکیفیت همراه با گارانتی بسیار خوب می باشد. این کمپانی همچنین گستره ی وسیعی از لپ تاپ ها را از دستگاه های ویندوزی ارزان قیمت و کروم بوک ها گرفته تا لپ تاپ های گیمینگ سطح بالا می سازد. مدل XPS 13 محصول مورد علاقه ی ما از بین تمامی لپ تاپ هاست.
Best-Worst_LTP_Brands_2016_reportcard_DELL
رده ی سوم:Asus
ایسوس توانست خود را به لطف ساخت محصولاتی جذاب و باکیفیت به رده ی سوم در بین سازندگان برساند. به لطف لپ تاپ های باکیفیتی مانند ZenBook UX305 ، این سازنده ی تایوانی رده ی سوم را در زمینه ی نقد و بررسی به خود اختصاص داد. همچنین از نظر ارزش خرید نیز امتیاز بسیار بالایی را کسب کرده است، که به لطف ساخت لپ تاپ های ارزان قیمت با مشخصات مناسب مانند F555LA امکان پذیر شده است.
Best-Worst_LTP_Brands_2016_reportcard_ASUS
امتیازدهی چگونه انجام شده است؟
تمامی برندها در  یک مقیاس 100 امتیازی مورد ارزیابی قرار می گیرند. امتیازها به 7 بخش مختلف تقسیم شده اند:طراحی، نقد و بررسی ها، پشتیبانی فنی، گارانتی، نرم افزار، نوآوری و ارزش خرید و قدرت انتخاب. معنی هر کدام از آنها را می توانید در ادامه مطالعه کنید:

طراحی (15 امتیاز): هر لپ تاپی قطعا از روی جلدش مورد قضاوت قرار خواهد گرفت! درحالیکه معمولا هیچ دو لپ تاپی کاملا مثل هم نیستند ولی هر سازنده ای زبان طراحی مختص به خودش را دارد که می توانید آنرا در خانواده ی لپ تاپ هایش مشاهده کرد. البته فقط زیبایی ظاهری مهم نیست، بلکه مواد استفاده شده و کیفیت ساخت نیز از اهمیت زیادی برخوردارند.

نقد و بررسی ها (30 امتیاز): مهمترین مساله در مورد هر برند کیفیت محصولاتش است. برای تعیین امتیاز نقد و بررسی هر برند،  از امتیازی که به لپ تاپهای ساخت آن از اول فبریه ی 2015 تا 31 ژانویه ی 2016 داده شده است استفاده می شود. برای اینکار امتیازات تمام لپ تاپ ها ( از 5 ستاره) جمع زده شدند، برای هر جایزه ی منتخب نویسندگان یک امتیاز به این عدد اضافه شد و برای هر دیوایسی که زیر 3 ستاره دریافت کرده بود یک امتیاز کاسته شد. سپس عدد به دست آمده بر تعداد لپ تاپها تقسیم شده و در عدد 5 ضرب می شود تا امتیاز نقد و بررسی از عدد 30 به دست آید.
Best-Worst_LTP_Brands_2016_logo-strip
پشتیبانی فنی (20 امتیاز): زمانیکه یک لپ تاپ را میخرید، قطعا دوست دارید مطمئن باشید که سازنده به شما برای حل مشکلات فنی کمک خواهد کرد. امتیاز این بخش از "مسابقه ی دوره ای پشتیبانی فنی" که در آن پشتیبانی سازندگان توسط تلفن، اینترنت و شبکه های اجتماعی مورد آزمون قرار می گیرد به دست آمده است. برای به دست آوردن این نمره امتیاز "مسابقه ی پشتیبانی فنی" که از 100 در نظر گرفته شده است بر  5 تقسیم می شود.

گارانتی (5 امتیاز): اگر مشکلی برای لپ تاپتان به وجود بیاید، دریافت خدمات برای آن تا چه حد راحت است؟ اکثر کمپانیها یک گارانتی استاندارد یک ساله ارائه می دهند، ولی برخی از آنها شما را مجبور به پرداخت هزینه ی ارسال و دریافت دستگاه از مرکز خدمات می کنند، در صورتیکه دیگران این هزینه را خود متقبل می شوند.  بهترین برندها همچنین به شما اجازه می دهند رم و هارد خود را ارتقا کنید بدون اینکه موجب باطل شدن گارانتی شود.

نرم افزار (5 امتیاز): بیشتر لپ تاپ ها همراه با امکانات نرم افزاری مختص به خود عرضه می شوند، درحالیکه برخی دیگر تنها نرم افزارهایی بی خاصیت را از کمپانی همراه دارند. امتیازهای بالاتر در این بخش به ارائه ی نرم افزارهای کاربردی و اجتناب از نصب نرم افزارهای مزاحم و ناخواسته داده می شود.

نوآوری (10 امتیاز): بازار لپ تاپهای 2in1 به سرعت در حال رشد است، و اگر با این بازار همراه نشوید ضرر می کنید. برای بخش نوآوری ، امتیازهای بالاتر به کمپانیهایی داده شده که توانسته اند خود را با بازار هماهنگ کنند و تکنولوژیهای جدید را گسترش دهند.

ارزش خرید و قدرت انتخاب (15 امتیاز): کدام قسمتهای بازار را یک سازنده پوشش می دهد و آیا قیمت مناسبی را برای محصولاتش در نظر می گیرد؟ در این زمینه، امتیازات بر اساس تنوع محصولات، و قیمت های مناسب در هر کلاس اختصاص یافته اند. ارائه ی امکان انجام تنظیمات دستگاه به صورت آنلاین و توسط خودتان نیز امتیاز مثبت به حساب می آید.

منبع: Laptopmag
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهدی چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395
ممنون بابت این مطلب خوب

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر