بهترین عمر باتری مربوط به کدام گوشی است؟ تست 62 گوشی موبایل 2015

بهترین عمر باتری مربوط به کدام گوشی است؟ تست 62 گوشی موبایل 2015
برای مقایسه بهتر و دیدن اینکه عمر باتری هر گوشیِ همراه چند ساعت است، ما مقایسه 62 گوشیِ سال 2015 را به صورت نموداری به شما نشان می دهیم تا ببینیم پادشاه گوشی های همراه از نظر باتری کدام گوشی است؟ پس با ما همراه شوید.
  • جدیدترین بازی ها
یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید یک گوشی می بایست در نظر گرفت باتری آن است. در اکثر مواقع شما نیاز دارید که گوشی هوشمند خود را در پایان روز یا قبل از خواب برای روز بعد شارژ کنید و آماده نگه دارید. چرا که در طول روز ممکن است به تماشای فیلم، وبگردی، فعالیت های اجتماعی یا سایر فعالیت ها مشغول شوید.
حال اگر باتری گوشی هوشمند شما میلی آمپر کمتری داشته باشدیا به زبان ساده تر ضعیف باشد، ممکن است در طول روز نیز  نیاز باشد که گوشی همراه خود را شارژ نمایید. زمانی این کار عذاب آور است که شما دسترسی به شارژر ندارید. پس بقیه روز را می بایست بدون شارژ و با گوشی خاموش سپری کنید.
نتیجه این شد که یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید گوشی حجم باتری و دوام آن است. میلی آمپر بالاتر یعنی باتری بزرگتر، حداقل بر روی کاغذ و به صورت تئوری؛ در حالت عملی و در صورت رعایت استانداردهای ساخت باتری می توان گفت یعنی عمر طولانی تر! البته عوامل دیگر مانند روشنایی صفحه نمایش نیز تاثیر بسزایی در تخلیه باتری دارد.
برای مقایسه بهتر و دیدن اینکه عمر باتری هر گوشیِ همراه چند ساعت است، ما مقایسه 62 گوشیِ سال 2015 را به صورت نموداری به شما نشان می دهیم تا ببینیم پادشاه گوشی های همراه از نظر باتری کدام گوشی است؟ همچنین پایین ترین نمره به کدام گوشی اختصاص دارد؟ شایان ذکر است که نسخه ای به روزتر از این مقایسه با عنوان «بیشترین عمر باتری متعلق به کدام گوشی هوشمند سال 2016 است؟» ،جهت استفاده کاربرانی که به دنبال مقایسه عمر باتری جدیدترین گوشی ها هستند؛ روی وبسایت نقدستان قرار داده شده است.
در نظر داشته باشید که در نمودار زیر میله های آبی نشان دهنده گوشی های اندرویدی است، میله های قرمز نشان دهنده دستگاه های iOS است و گوشی های ویندوزی با میله های سبز نشان داده می شود.

تست چگونه انجام شد؟
برای اندازه گیری عمر باتری گوشی های هوشمند، ما یک تست پخش ویدئو مستمر را اجرا کردیم. ویدیوها در حالت H.264 اجرا شدند. سپس با استفاده از هدفون نیز آن را تکرار کردیم تا ببینم که چقدر زمان نیاز است تا باتری دستگاه ها تخلیه شود. یا به زبان ساده تر عمر باتری هنگام پخش ویدیو چقدر است.
در اندروید از نرم افزار قدرتمند MX Player  استفاده کردیم. در دستگاه های iOS و ویندوزی از نرم افزاری داخلی با پیش فرض سیستم عامل ها استفاده کردیم. همچنین گوشی را در حالت هواپیما قرار دادیم. تنظیم اتوماتیک روشنایی دستگاه و حالت خواب را خاموش کردیم و روشنایی را بر روی 170 لومن بر متر مربع قرار دادیم. (برای مطالعه بیشتر درباره روشنایی و واحدهای اندازگیری آن به این مطلب مراجعه کنید.)
می دانید که ما گوشی را در حالت هواپیما قرار دادیم که باعث می شود عمر باتری طولانی تر شود. در واقع چون سیگنالی دریافت یا ارسال نمی شود و سایر بخش های پردازشی درگیر نمی شود، باتری فقط برای پخش فیلم مصرف می شود. هدف ما تکرار و رسیدن به نتایج دقیق تر بود. اینکه بدانیم در صورتی که کاربر فقط برای تماشای ویدیو از گوشی همراه استفاده کند دوام آن چقدر خواهد بود. به همین ترتیب سایر بخش ها نیز تست شد. در نهایت میانگین این تست در اختیار شما قرار گرفته است.

نتیجه گیری
همانطور که در نمودار می توانید مشاهده کنید اختلافی بزرگ در عمر باتری گوشی های هوشمند وجود دارد. اختلافی به اندازه 9 ساعت! سامسونگ گلکسی اس 6 اج پادشاه گوشی های همراه از نظر طول عمر باتری در سال 2015 است. طول عمری برابر با 15 ساعت و 33 دقیقه. بهترین دستگاه iOS آیفون 6 اس پلاس با طول عمری برابر با 14 ساعت و 58 دقیقه است. همچنین بهترین دستگاه ویندوزی نیز طول عمری برای با 14 ساعت و 45 دقیقه دارد که دستگاهی نیست جز مایکروسافت لومیا 640 ایکس ال.
نکات قابل توجهی که در این نتایج دیده می شود بسیار زیاد است. از جمله اینکه آیفون 6 اس در رتبه بیست و هشتم از 62 گوشی قرار گرفته است. از طرف دیگر سونی اکسپریا زد 5 کامپکت که در سال گذشته (نسخه قبلی در سال 2014) قهرمان بی چون و چرای عمر باتری در میان گوشی های همراه بود، اکنون در رتبه سیزدهم قرار گرفته است. این در حالی است که سامسونگ گلکسی A5 ، گلکسی A3 و همچنین LG Leon با قیمت هایی بسیار ارزانتر در رتبه های بالاتری قرار دارند.
سخن کوتاه می کنیم و با هم نمودار را میبینیم.


منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (5 عدد)

ثبت پاسخ محسن یکشنبه 20 تیر 1395
آمریکا چند مدل موبایل پیشرفته تر از موبایل های موجود در کل دنیا را دارد اما آنها را به بازار نمیدهد به دلیل اینکه موبایل های کنونی در بازار را بفروشد ونهایت استفاده را از فناوری موجود در بازار کنونی را بکند وجیب مردم را خالی کند بعد فناوری های پیشرفته تر را به تدریج به بازار بدهد
ثبت پاسخ مهمان جمعه 3 دی 1395
سلام LG x power یادتون رفت که بهترین هست.
ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 17 بهمن 1395
پس j7 کجاست چرا تو جدول قرار نمیدید اگه قرار بدید اول میشه خیلی حیفه واقعا
ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 22 اسفند 1395
مهمان پس j7 کجاست چرا تو جدول قرار نمیدید اگه قرار بدید اول میشه خیلی حیفه واقعا
آره واقعا خیلی بد نقدکردن جای خجالت داره اخه ایفون کجاش خوبه هیچی به اندازه یj7 2016 نمیرسه بهتربن گوش یاز نظرباتری ودوربین
ثبت پاسخ مهمان جمعه 27 اسفند 1395
میشه راهنمایی کنین کدوم گوشی عالیه و میتونه حداقل6سال کارکنه بدون نقص عیب؟

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر