بهره‌ برداری از اولین مکنده دود با امکان تبدیل هواوی آلوده به جواهرآلات

بهره‌ برداری از اولین مکنده دود با امکان تبدیل هواوی آلوده به جواهرآلات
یک طراحی آلمانی موفق به توسعه برج ویژه‌ای شده که با مکیدن دود از هوای آلوده، در خروجی، تکه‌های الماس را پیش روی کاربر قرار می‌دهد.
  • جدیدترین بازی ها
به عنوان راهکاری برای رفع یا کاهش آلودگی هوا در مناطق شهری، Daan Roosegaarde برج بزرگی را ابداع کرده که دود موجود در هوا را می‌بلعد. نسخه اولیه این تاور در سال 2015 میلادی در روتردام رونمایی شد و پس از آن، از سال 2016 میلادی در چهار شهر چین قرار گرفت. در فوریه 2018 میلادی، راهکار یادشده در پارکی در کراکو لهستان به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید. 

نکته قابل توجه اینکه برج یادشده می‌تواند دود موجود در هوا را جذب کرده و آن‌را به سنگ‌های الماسی تبدیل کند که در جواهرآلاتی نظیر حلقه یا دستبند استفاده می‌شوند. 

بدنیست بدانید هواوی شهر کراکو لهستان در برخی موارد به آلودگی شش برابر بیشتر از حد مجاز می‌رسد. در ایالات متحده آمریکا هم از هر 10 نفر، چهار نفر با مشکل آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کنند. راهکار جدید این طراحی آلمانی که Smog-Free Tower نام دارد با بلعیدن هوا از قسمت بالایی، هواوی فیلتر شده را از طریق شش مجرای عبور هوا از پایین، به محیط بازمی‌گرداند. این برج می‌تواند در هر ساعت، 20 هزار متر مکعب هوا را تصفیه کند. 

منبع: businessinsider
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر