بهینه‌سازی تنظیمات کلید هوم در iOS 10

بهینه‌سازی تنظیمات کلید هوم در iOS 10
به‌روزرسانی iOS 10 برای آیفون‌ها و آی‌پدهای اپل، تغییرات و بهینه‌سازی‌های زیادی را به همراه داشته است. یکی از اصلی‌ترین تغییرات، در نحوه استفاده از کلید هوم این محصولات و البته امکان بهینه‌سازی تنظیمات آن به چشم می‌آید.
  • جدیدترین بازی ها
با نصب به‌روزرسانی جدید iOS، این امکان را خواهید داشت تا بازکردن قفل آیفون یا آی‌پد خود را با استفاده از تاچ‌آیدی و تنها با گذاشتن انگشت روی کلید هوم (نام این قابلیت، Rest Finger to Open است) میسر سازید. درنظر داشته باشید که در این حالت، صفحه‌نمایش گوشی شما باید روشن و یا به عبارت دیگر، در حالت نمایش قفل صفحه‌نمایش باشد. در صورتی که این قابلیت برای شما جالب نیست، با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی، امکان غیرفعال کردن آن را خواهید داشت. علاوه بر این، امکان تغییر شدت کلیک کلید هوم و یا حتی تغییر سرعت ثبت فشار دو مرحله‌ای و یا سه‌مرتبه پشتِ سرهم کلید هوم هم وجود خواهد داشت.

غیرفعال‌کردن قابلیت Rest Finger to Open
در حالت عادی، در iOS 10 (و البته در صورت تجهیز گوشی شما به تاچ آی‌دی)، اگر قفل صفحه‌نمایش گوشی شما فعال و صفحه‌نمایش آن روشن باشد، با قراردادن انگشت روی کلید هوم، قفل دستگاه به‌طور خودکار باز خواهد شد. این در حالی است که در صورت غیرفعال کردن قابلیت Rest Finger to Open ابتدا باید انگشت خود را روی کلید هوم گذاشته و بعد، آن‌را یک‌بار فشار دهید تا قفل گوشی باز شود. در نظر داشته باشید که در صورت خاموش بودن صفحه‌نمایش، برای بازکردن قفل گوشی چاره‌ای به جز فشردن کلید هوم (حتی در صورت فعال بودن قابلیت Rest Finger to Open) نخواهید داشت.

برای غیرفعال کردن قابلیت Rest Finger to Open کافی است به قسمت تنظیمات گوشی رفته، گزینه General و پس از آن Accessibility را لمس کنید. با انتخاب گزینه Home Button کافی است کلید کشویی کنار گزینه Rest Finger to Open را در حالت خاموش قراردهید تا این قابلیت، غیرفعال شود.


تغییر سرعت کلیک کلید هوم
در صورتی که به هر دلیل از جمله ناتوانی‌های حرکتی، فشردن دو یا چندباره کلید هوم با سرعتی برابر با تنظیمات پیش‌فرض برای شما سخت است، این امکان را خواهید داشت تا از منوی تنظیمات iOS 10 این سرعت را برحسب سلیقه خود تغییر دهید. به این منظور کافی است به قسمت تنظیمات گوشی رفته، گزینه General را انتخاب و گزینه Accessibility را لمس کنید.

 با لمس گزینه Home Button، امکان تنظیم سرعت کلیک را بر حسب سه گزینه Default (پیش‌فرض)، Slow (آرام) و یا Slowest (کندترین) خواهید داشت.


تغییر شدت بازخورد لمسی کلید هوم
در صورتی که شما از مالکان خوشبخت پرچمداران جدید اپل یعنی آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس هستید این امکان را خواهید داشت تا شدت کلیک کلید هوم گوشی خود را تغییر دهید. از آنجایی که کلید هوم آیفون‌های جدید فیزیکی نیست، در واقع کلیکی که شما احساس می‌کنید بازخوردی در قالب لرزش خواهد بود. برای تغییر شدت این بازخورد لمسی کافی است به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته، گزینه General و پس از آن گزینه Home Button را لمس کنید.

 با انتخاب یکی از اعداد 1، 2 و یا 3 این امکان را خواهید داشت تا شدت لرزش در ازای هر گزینه را آزمایش کنید. با رسیدن به گزینه مناسب، کافی است گزینه Done در قسمت بالا، سمت راست صفحه‌نمایش را برای اعمال تنظیمات لمس کنید.

منبع: imore
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر