بودجه 55 میلیون دلاری ناسا برای ساخت محل سکونت در مریخ تا سال 2018

بودجه 55 میلیون دلاری ناسا برای ساخت محل سکونت در مریخ تا سال 2018
ناسا و بسیاری از شرکت‌های فضایی خصوصی در تلاش هستند تا انسان را هرچه سریع‌تر به مریخ ببرند. از این رو به نظر می‌رسد ناسا موفق شده است تا با دریافت بودجه 55 میلیون دلاری، پروژه ساخت محل سکونت در این سیاره را آغاز کند.
  • جدیدترین بازی ها
در چندسال اخیر تلاش بسیاری از دانشمندان، بنیان‌هایی همچون ناسا و دیگر شرکت‌های فضایی خصوصی، بر این بوده است تا با ساخت محل سکونت انسان در فضا، این سیاره سرخ را به محل زندگی تبدیل کنند. البته این موضوع تا کنون در فیلم‌های هالیوودی (!) به خوبی انجام شده است، اما واقعیت موضوع دیگریست. به تازگی کنگره آمریکا با اختصاص بودجه 55 میلیون دلاری به ناسا، از این بنیان درخواست کرده است تا برای فضانوردانی که قصد دارند به این سیاره سفر کنند، تا سال 2018 یک سکونت گاه در سطح این سیاره بسازد.

چنین افزایش بودجه‌ای برای ناسا می‌تواند بسیار خوب باشد. بر اساس گزارشی از سوی SpaceNews، این بودجه به صورت اختصاصی برای ساخت یک سکونت گاه عمیق در سطح مریخ استفاده خواهد شد که محل زندگی فضانوردان خواهد بود.ناسا تا سال 2018 برای ساخت یک نمونه اولیه از این سکونت گاه زمان دارد. همچنین قرار است این آژانس شش ماه پس از آغاز کار بر روی این پروژه، کنگره آمریکا را در جریان پیشرفت کار قرار بدهد. قطعا ناسا می‌تواند از این بودجه استفاده کافی را ببرد؛ اما اکنون و با توجه به زمان اعلام شده، آن‌ها باید سرعت کار خود را افزایش بدهند تا به خواسته‌های کنگره پاسخ داده شود.

از طرفی Bigelow Aerospace و Boeing نیز دو شرکت خصوصی هستند که با ناسا در ساخت این پروژه عظیم همکاری می‌کنند. قطعا ساخت این پروژه با دشواری‌های زیادی همراه خواهد بود. باید دید آیا ناسا می‌تواند تا سال 2018 یک نمونه اولیه از این سکونت گاه را آماده کند؟منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر