بیانیه رسمی اپل: تمامی دستگاه‌های مک و iOS از مشکلات Meltdown و Spectre رنج می‌برند

بیانیه رسمی اپل: تمامی دستگاه‌های مک و iOS از مشکلات Meltdown و Spectre رنج می‌برند
اپل به طور رسمی از وجود مشکل Meltdown و Spectre در تمامی دستگاه‌های مجهز به مک و iOS خبر داده است.
  • جدیدترین بازی ها
در چند روز گذشته، خبرهایی در خصوص وجود مشکلی جدید در تراشه‌های پردازنده کامپیوترهای شخصی و دستگاه‌های الکترونیکی همراه شرکت‌های مختلف منتشر شده بود. مشکلی که از در ادامه توسط شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت و لینوکس تایید شد اما در طرف مقابل، برندهایی نظیر اپل در مقابل آن سکوت اختیار کردند. 
مسئولان کوپرتینو امروز تایید کرده‌اند که تمامی کامپیوترهای مک و همچنین دستگاه‌های مجهز به مک و iOS این شرکت از وجود مشکلاتی که با عنوان Meltdown و Spectre شناخته می‌شوند رنج می‌برند. با وجود این، اپل اعلام کرده در حال حاضر هیچ مشکل خاصی که تجربه کاربران را تحت الشعاع قراردهد وجود ندارد. در بیانیه اپل، اینچنین عنوان شده است:
تمامی کامپیوترهای مک و دستگاه‌های مجهز به iOS، از این مشکل رنج می‌برند. با وجود این، در حال حاضر مشکل خاصی که روی تجربه کاربران، تاثیرگذار شود وجود ندارد. 

اپل اعلام کرده بسته‌های نرم‌افزاری موقتی را برای رفع ایراد در سیستم‌عامل‌های مختلف عرضه کرده است. علاوه بر این، در چند روز آینده نیز شاهد عرضه بسته نرم‌افزاری مشابهی برای رفع ایراد و مقاوم‌سازی مرورگر سافاری در مقابل Spectre خواهیم بود. 

اپل در خصوص ادعایی مبنی بر کاهش دستگاه‌های تولیدی این شرکت پس از نصب به روزرسانی‌های نرم‌افزاری یادشده نیز اعلام کرده هیچ کاهش محسوسی در امتیاز به ثبت رسیده در بنچمارک‌ها شاهد نبوده است. 

منبع: appleinsider
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر