تاثیرگذارترین دوربینهای تاریخ از نگاه TIME

تاثیرگذارترین دوربینهای تاریخ از نگاه TIME
چندی پیش تایم تصمیم به انتشار لیستی از 50 گجت تاثیرگذار در دنیای فناوری گرفت. با توجه به اهمیت بالای دوربینها و تغییرات و توسعهی باورنکردنیشان طی یک قرن اخیر کدام دوربینها در این لیست قرار گرفتند؟
  • جدیدترین بازی ها
پیش از این گفتیم که آیفون توانست رتبه ی اول در 50 گجت تاثیرگذار تاریخ را به خود اختصاص دهد و سایر گوشیهای موجود در این لیست را نیز بررسی کردیم.
ولی تنها دو دوربین توانستد خود را در این لیست جای دهند و عجیب این است که Daguerreotype در آنها نیست. در عوض در رتبه‌ی بیست و هفتم Polaroid OneStep را می یابیم.

تایم می‌نویسد: "وقتی اولین دوربین عکس فوری با قیمت مناسب و استفاده ی آسان ، یعنی Polaroid OneStep در سال 1977 وارد بازار شد، به سرعت توانست عنوان پرفروش ترین دوربین آمریکا را به خود اختصاص دهد."
ولی حتی Polaroid، که در واقع پدر اینستاگرام امروزی محسوب می شود، نمی تواند با دوربینی که رتبه‌ی هشتم را از آن خود کرد رقابت کند: کداک Brownie.

البته تعجبی ندارد، شاید Daguerrotype نماینده‌ی تولد عکاسی باشد، ولی کداک Brownie آغازگر عکاسی شخصی است. این دوربین، عکاسی را به میان توده‌ی مردم آورد.
تایم می نویسد: "Brownie با قیمت یک دلار، وقتی که در فبریه ی 1900 معرفی شد، دوربینها را از روی سه پایه برداشت و به به زندگی روزمره وارد کرد."
"در ثبت لحظات بی شماری حضور داشت و روابط تمدنها با تصویر را شکل داد."
عکاسی بدون Brownie نمی توانست آن چیزی باشد که امروزه می شناسیم، قطعا شایسته‌ی جایگاهی در بین 10 گجت اول است. در واقع تنها گجت‌هایی که از آن بالاتر قرار گرفتند رادیو ترانزیستور Regency TR-1، رکورد پلیر Victoria، IBM 5150، واکمن سونی، مکینتاش اپل، تلویزیون Trinitron سونی و آیفون هستند.

منبع: TIME
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر