تا سال 2035 نیمی از ژاپن توسط روبات‌ها اداره خواهد شد

تا سال 2035 نیمی از ژاپن توسط روبات‌ها اداره خواهد شد
باید قبول کرد که روبات‌ها آرام آرام درحال پیدا کردن جایگاه خود در زندگی روزانه ما هستند. ژاپن نیز به عنوان کشوری پیشرو در این زمینه، برنامه‌های بسیار جالبی را برای گسترش فعالیت روبات‌ها در نظر دارد.
  • جدیدترین بازی ها
بی‌شک می‌توان گفت که مردمان کشور ژاپن بیشترین علاقه را به روبات‌ها دارند. این موضوع را می‌توان از مجسمه شخصیت Gundam در این کشور متوجه شد. البته این تنها مجسمه این شخصیت نیست که علاقه بیش از اندازه مردم این کشور به آن‌ها را نشان می‌دهد. حتی در این کشور هتلی وجود دارد که در آن یک دایناسور روباتی از شما استقبال می‌کند!

از طرفی به نظر می‌رسد کشور ژاپن برنامه‌ای برای عرضه روبات مترجم در مکان‌های فرهنگی و توریستی دارد تا بازدیدکنندگان با اطلاعات بهتری از مکان مورد نظر خود مواجه شوند. حتی به تازگی صحبت از استفاده روبات‌ها برای نگه داری از افراد سالمند بیمار مطرح شده است. پس می‌توانید به راحتی متوجه شوید که کشور ژاپن، سرزمین روبات‌ها و البته علاقه‌مندان به روبات ها است. از این رو تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند تا سال 2035، نیمی از این کشور توسط روبات‌ها اداره خواهد شد.این گزارش که بر اساس تحلیل‌گران Nomura Research Institute به دست آمده است، می‌گوید تا 20 سال آینده، نیمی از شغل‌ها در کشور ژاپن توسط روبات‌ها به دست گرفته خواهد شد. این تحقق بر اساس ارزیابی عناوین شغلی در این کشور و البته نحوه اتوماتیک شدن آن‌ها توسط روبات‌ها صورت گرفته است.

البته برای مثال در شغل خلاقانه‌ای همچون طراحی گرافیک، شانس بسیار کمتری برای استفاده از یک روبات وجود دارد. درواقع بهتر است بگوییم استفاده از روبات‌ها در عناوین شغلی خواهد بود که یک کار مشخص و یکسان در آن‌ها انجام می‌شود؛ کارهایی همچون ترجمه، پاسخ‌گویی یا تحویل محصولات. البته از طرفی دیگر Yumi Wako، محقق ارشد NRI می‌گوید این اطلاعات همگی فرضی هستند.

نظر شما چیست؟ آیا روبات‌ها می‌توانند در آینده جایگاه انسان‌ها در عناوین شغلی گوناگون را تصرف کنند؟


منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر