ترفند استفاده از فولدرهای منوی استارت ویندوز در Creators Update

ترفند استفاده از فولدرهای منوی استارت ویندوز در  Creators Update
با به روزرسانی جدید ویندوز 10، برنامه‌های بیشتری را در فضای کوچک منوی استارت می‌توان جای داد. با این به روزرسانی، ویژگی‌های مفیدی برای کاربران این سیستم عامل اضافه شده است. با نقدستان همراه شوید تا روش ان را آموزش ببینیم.
  • جدیدترین بازی ها
از وقتی که برای کامپیوترها هوم اسکرینی نبود، فولدرهای اپلیکیشن‌ها در بخش عناوین صفحه استارت ظاهر می‌شدند. ایده پشت این فولدرها این است که عناوین اپ بیشتری را در فضای کوچکتری جمع کنند.

برای افزودن فولدرهای اپ تنها باید عنوانی را برگزینید، آن را در بالای عنوان دیگری قرار دهید تا کامپیوتر به طور خودکار فولدری را ایجاد می‌کند.


شاید به نظر ساده بیاید اما در عمل چندان هم راحت نیست. برای شروع دو برنامه‌ای را که می‌خواهید در یک فولدر قرار دهید را انتخاب کنید. در این مثال، ما از برنامه‌های Candy Crush Soda Saga و Minecraft استفاده کرده‌ایم تا یک فولدر بازی ایجاد کنیم.
با کلیک و نگه داشتن یکی از عناوین شروع کنید تا دیگری کوچکتر به نظر برسد. بعد باید یکی از عنوان‌ها را مثلا در اینجا Candy Crush Soda Saga را بر عنوان دیگر بکشید. اگر آن را در دیگری بکشید، عنوان دوم در دیگری قرار می‌گیرد، چون ویندوز 10 به شما کمک می‌کند تا عناوین اپ خود را با دستور متفاوتی مجددا مرتب کنید.



بهترین راه این است که آیکونی که زیر آیکون هدف ( در اینجا Minecraft ) هست را بکشید. همینکه یک آیکون را در بالای دیگری قرار دادید. خواهید دید که آیکون پایینی بزرگتر به نظر می‌رسد. اکنون ماوس را روی دکمه قرار داده تا فولدر به طور خودکار ایحاد شود.
فعلا نمی‌توانید برای فولدرها نامی انتخاب کنید اما می‌توانید عنوان فولدر را با کلیک راست روی آن سایزبندی دوباره کنید.
از بزرگتر کردن فضای صفحه استارت خود با فولدرهای اپ جدید در به روزرسانی Creators نهایت استفاده را بکنید.

منبع: PCWorld
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر