تست دوربین آیفون 10 ثابت کرد: سیاست اشتباه اپل در خصوص غیرفعال کردن لنز تله در نور محیطی محدود

تست دوربین آیفون 10 ثابت کرد: سیاست اشتباه اپل در خصوص غیرفعال کردن لنز تله در نور محیطی محدود
وب‌سایت GSMArena آزمایش‌های جدیدی را روی دوربین آیفون 10 انجام داده است. این آزمایش‌ها، عملکرد لنز تله فوتو را در نور محیطی محدود به چالش کشیده‌اند.
  • جدیدترین بازی ها
بدون شک آیفون 10 را باید یکی از گوشی‌های سطح بالای بازار در زمینه عملکرد دوربین به حساب آورد. این محصول در مقایسه با آیفون 8 پلاس از ماژول تله‌فوتو پیشرفته‌‌تری بهره‌مند شده که از سیستم لرزش‌گیر اپتیکال در کنار دیافراگم بازتر (f/2.4 در مقابل f/2.8) بهره‌مند شده است. 
همان‌طور که می دانید دوربین تله‌فوتو در آیفون 7 پلاس و آیفون 8 پلاس در محیط‌های تاریک غیرفعال می‌شود. در عوض، بزرگنمایی دو برابری از طریق کراپ و پس از آن تغییر مقیاس تصاویر خروجی از دوربین واید انجام می‌شود. نتیجه امر، تصویری است که جزئیاتی کم‌تر از حد انتظار دارد. با توجه به دو به روزرسانی که در دوربین آیفون 10 شاهد هستیم و قطعا بر عملکرد دوربین این محصول در شرایط محیطی با نور محدود تاثیرگذار خواهد بود انتظار می‌رفت این محدودیت بالاخره حذف شود و آیفون 10 در شرایط محیطی با نور کم از لنز تله‌فوتو استفاده کند اما این امر محقق نشد. 

اپل به طور واضح دلیل اتخاذ این سیاست را مشخص نکرده است. با وجود این، متخصصان وب‌سایت GSMArena آیفون 10 را به نحوی شخصی‌سازی کرده‌اند که این گوشی هوشمند امکان ثبت تصایر با استفاده از دوربین تله‌فوتور را در شب بدست آورد. نتیجه این تغییرات، چشمگیر و اعجاب آور است. دوربین تله‌ در این بررسی‌ها نتایج به مراتب بهتری را در مقایسه با دوربین مجهز به لنز واید انگل ایجاد کرد. خروجی دوربین تله اگرچه دارای نویز است اما وضوح بیشتری داشته و جزئیات بیشتری در مقایسه با تصویر به ثبت رسیده توسط دوربین واید انگل دارد. 

با وجود این، توازن رنگ سفید معظلی ویژه در دوربین تله است و هاله قرمزرنگی در تصاویر به چشم می‌خورد اما این رفع این ایراد هم چندان سخت نخواهد بود. 
فعال‌سازی دوربین تله فوتو برای عکس‌برداری در محیط تاریک، با بهینه‌سازی نرم‌افزاری ساده برای اپل ممکن خواهد بود. این احتمال هم وجود دارد که مهندسان اپل تصمیم بر اجرای این سیاست داشته‌اند اما زمان موجود برای توسعه آیفون 10 به پایان رسیده است. 

منبع: Gsmarena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر