تشخیص آسیب مغزی در یک دقیقه با دستگاه آی سینک

تشخیص آسیب مغزی در یک دقیقه با دستگاه آی سینک
کمپانی سینک‌تینک با کمک دانشگاه استفنورد، سیستمی را طراحی کرده که در هنگام وقوع حوادث ناگوار، به کمک پزشکان و مسئولان اورژانس خواهد آمد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
آسیب‌های مغزی را نباید دستکم گرفت و اکون یک سیستم تشخیص جدیدی با همکاری دانشگاه استنفورد تولید شده که می‌تواند راه تشخیص آسیب‌های وارده به سر انسان را متحول کند. آی سینک (Eye Sync)، محصول کمپانی سینک‌تینک (SyncThink)، از یک هدست واقعیت مجازی تنظیم شده و یک اپلیکیشن قابل اجرا روی تبلت کاربر استفاده می‌کند تا آسیب مغزی را در یک دقیقه تشخیص دهد.

در این سیستم، بیمار به هدست واقعیت مجازی نگاه می‌کند. این هدست به گونه‌ای تنظیم شده که حرکت چشم کاربر را که باید یک نقطه قرمز رنگ کوچک را در حرکتی دایره‌ای شکل دنبال کند، ردیابی می‌کند. هرچقدر کمتر کاربر بتواند این نقطه را دنبال کند، احتمال آسیب دیدن بیشتر است. این آزمایش را می‌توان با پایگاه داده‌هایی متشکل از 10000 رکورد یا رکورد ثبت شده خود بیمار مقایسه کرد.

این سیستم، روز گذشته در کنفرانس تک کرانچ در سن فرانسیسکو به نمایش گذاشته شد و کار کردن با آن بسیار ساده است. ابتدا هدست را جلوی صورت خود می‌گیرید تا بتواند خود را ب سر شما تنظیم کند، سپس به نقطه قرمز درون آن نگاه می‌کند. اطلاعات به سرعت به یک تبلت منتقل شده و به صورت یک نقشه حرارتی به نمایش درمی‌آید. اگر یک فرد سالم به این هدست نگاه کند، نقشه گرمایی او مشابه یک دایره معمولی به نظر می‌رسد. نقشه گرمایی یک فرد آسیب دیده، مشابه دایره‌ای است که با یک ماوس در برنامه نقاشی ویندوز کشیده شده است.

البته این سیستم جایگزین سیستم‌های رایج تشخیص نخواهد بود اما قطعا روشی سریع برای استفاده در مواقع اضطراری خواهد بود. دانشگاه استنفورد این روش را در برنامه‌های ورزشی خود که امکان آسیب به سر بالاست به کار گرفته و امیدوار است که این سیستم، در آینده بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر