تشخیص نادرترین نوع سرطان با کمک هوش مصنوعی

تشخیص نادرترین نوع سرطان با کمک هوش مصنوعی
یک تیم پزشکی ژاپنی که در تشخیص یک بیماری به مشکل برخورده بود، به عنوان آخرین چاره، به هوش مصنوعی برای نجات جان بیمار خود روی آورد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
این اولین باری است که یک تیم پزشکی با تکیه بر هوش مصنوعی یک بیماری را تشخیص می‌دهد. پزشکان ژاپنی در ابتدا، بیماری زنی را سرطان خون حاد میلوئیدی تشخیص دادند، اما بعد از مشاهده اثر ناچیز روش‌های درمانی، متوجه شدند که در تشخیص خود اشتباه کرده‌اند.

سپس این تیم پزشکی، برای درمان این زن از کامپیوتر هوشمند واتسون، ساخت شرکت IBM کمک گرفت. این هوش مصنوعی که میلیون‌ها مقاله و اطلاعات درباره غده‌شناسی و سرطان خود در اختیار دارد، شروع به بررسی نشانه‌های بیماری کرد و موفق شد با تحلیل این نشانه‌ها و مقایسه آن‌ها با اطلاعات خود، به پزشکان اطلاع دهد که بیمار آن‌ها از نوع بسیار نادری از سرطان خون رنج می‌برد.

آرینوبو توجو (Arinobu Tojo)، پروفسور بخش درمان مولکولی انستیتو علوم درمانی توکیو، در این باره گفت: «بیش از 1000 ژن این بیمار جهش یافته بود اما این جهش یافتگی ارتباطی با بیماری او نداشت و تنها از والدین او به ارث رسیده بود. برای یک پزشک، بررسی این 1000 ژن برای اهمیت آن‌ها در تشخیص بیماری، دو هفته زمان می‌برد. واتسون، این کار را در 10 دقیقه انجام داد و بیماری را تشخیص داد!»این اولین بار نیست که واتسون دنیا را شگفت‌زده می‌کند. این کامپیوتر هوشمند پیش از این موفق شده بود تا جایزه 1 میلیون دلاری مسابقه اطلاعات عمومی Joepardy را با شکست قهرمانان دوره قبلی آن، به دست آورد.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر