تصاویر جدید مریخ نورد کوریاسیتی

تصاویر جدید مریخ نورد کوریاسیتی
پس از چهارسال کاوش، مریخ نورد کوریاسیتی به تپه‌های موری رسیده و تصاویر جدیدی از این منطقه گرفته که می‌تواند برای شناختن بهتر مریخ، بسیار مفید باشند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
مریخ نورد کوریاسیتی، چهار سال است که در سطح مریخ به عکسبرداری برای نسل بشر مشغول است. این مریخ نورد در حال حاضر مشغول گذر از ناحیه‌ای به نام تپه‌های موری است و سعی دارد تا از گذشته این سیاره سرخ، سرنخی پیدا کند.

تصاویر فرستاده از این مریخ نورد در هفته گذشته، مربوط به منطقه‌ای می‌شوند که شباهت زیادی به جنوب غربی آمریکا دارند. این تصاویر سرنخ‌هایی درباره آب و هوا و الگوهای جغرافیایی مریخ به ما ارائه می‌کنند و شاید بتوانند چگونگی تشکیل و تحول سیاره مریخ را در گذر زمان، توضیح دهند.

اشوین واساوادا (Ashwin Vasavada)، از دانشمندان پروژه کوریاسیتی عنوان کرد: «مطالعه این مناطق، باعث شده تا ما درک بهتری از شکل گیری تپه‌های شنی دفن شده‌ای که توسط آب‌های زیرزمینی متحول شده و فرسایش یافته‌اند، پیدا کنیم.»

تا کنون، تعداد محدودی از این تصاویر منتشر شده است. تیم این مریخ نورد، از این تصاویر، برای تشکیل یک تصویر بزرگ و جامع از تپه‌های موری استفاده خواهند کرد.
کوریاسیتی اکنون بیش از 1 ماه است که در تپه‌های موری قرار دارد و این آخرین تصاویری است که از این تپه‌ها گرفته می‌شود. این مریخ نورد، در ادامه سفر خود، به حافری سطح مریخ خواهد پرداخت و سپس به کوه شارپ باز خواهد گشت. مکانی که در سال 2012، در آن فرود آمد.

کوه شارپ، اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار دانشمندان ناسا گذاشته است. پس از این که در سال 2014، کوریاسیتی به کوهپایه شارپ رسید، نشانه‌هایی از دریاچه‌هایی باستانی کشف کرد. این دریاچه‌ها ممکن است محل زندگی میکروب‌هایی بوده باشند، البته در صورتی که ثابت شود، مریخ توانایی میزبانی از گونه‌های زنده را داشته است. کوریاسیتی در جستجوی این است که چگونه مریخ، از یک سیاره آبی که احتمالا در میلیون‌ها سال پیش بوده، تبدیل به سیاره‌ای خاکی و خشک شده است.


منبع: Digital Trends
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر