تعطیلی کارخانه تولید دوربین نیکون در چین؛ اثرات بهبود کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند بر بازارهای دیگر

تعطیلی کارخانه تولید دوربین نیکون در چین؛ اثرات بهبود کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند بر بازارهای دیگر
نیکون کارخانه تولید دوربین‌های سطح پایین خود در کشور چین را تعطیل کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
هیچ شکی نیست که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای به همراه داشتن دوربینی جدا، از دوربین گوشی هوشمند خود برای عکس برداری استفاده کنند. این حقیقت، تاثیر ویژه‌ای روی بازار دوربین‌های کامپکت ببین و بگیر داشته است. این تاثیر تا حدی بوده است که تعدادی از شرکت‌های مطرح در حوزه تولید این دسته از محصولات، در سال‌های اخیر مجبور به ایجاد تغییرات در سیاست‌های خود شده‌اند. نیکون هم از این قاعده مستثنی نبوده و فشارهای وارده باعث شده این شرکت تصمیم به تعطیلی یکی از کارخانه‌های خود در آسیا بگیرد. 

برای اکثر کاربران، دوربین‌های دیجیتالی ببین و بگیر (Point and Shoot) در واقع راهکاری برای عکاسی روزمره به حساب می‌آیند. این محصولات، گزینه‌ای به مراتب ارزان‌تر از محصولات حرفه‌ای بوده و استفاده آسان‌تری هم دارند. این محصولات، گزینه‌ای مناسب برای عکس‌برداری در سفر، مراسم تولد و رویدادهای خاص خانوادگی به حساب می‌آمدند اما حالا شرایط تغییر کرده است. 
اگرچه در حال حاضر دوربین گوشی‌های هوشمند نمی‌توانند با محصولات DSLR رقابت کنند اما بسیاری از نیازهای کاربران را در شرایط مختلف نظیر عکس‌برداری در نور کم برآورده می‌کنند. بهبود کیفیت این محصولات در چند سال اخیر باعث شده گوشی‌های هوشمند به جایگزینی برای دوربین‌های کامپکت تبدیل شوند. از همین رو نیکون مجبور شده یکی از کارخانه‌های خود را که دوربین‌های دیجیتالی سطح پایین  و البته لنزهای قابل تعویض برای مدل‌های بالاتر تولید می کرده تعطیل کند. 

منبع: Slashgear
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر