تلگرام: شایعه حمله به حساب‌های کاربری ایرانیان صحت ندارد

تلگرام: شایعه حمله به حساب‌های کاربری ایرانیان صحت ندارد
شب گذشته اعلام شد که حساب‌های کاربری بیش از 15 میلیون ایرانی در تلگرام، تحت حمله قرار گرفته است. همچنین بسیاری از کاربران از هک شدن حساب کاربری‌شان از طریق پیامک شاکی هستند. تلگرام، ساعاتی پیش، با انتشار بیانیه‌ای، درباره اتفاقات اخیر اظهار نظر کرد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شب گذشته، رویترز گزارش داد که بیش از 15 میلیون حساب کاربری تلگرام، در ایران تحت حمله یک هکر قرار گرفته‌اند. ساعاتی بعد، کمپانی تلگرام در وبسایت خود با اعلام بیانیه‌ای، هرگونه ابهاماتی را در این باره برطرف کرد و اعلام کرد که هیچ حمله هکری صورت نگرفته و این پتلفرم پیام‌رسانی از همیشه امن‌تر است.

تلگرام درباره حساب‌های کاربری مورد حمله این چنین گفت:
«برخی افراد، شماره‌های تلفن همراه ایرانیان را چک کرده تا از وضعیت ثبت‌نام آن‌ها در تلگرام مطلع شوند و تأیید کردند که 15 میلیون نفر در اپلیکیشن تلگرام، حساب کاربری دارند. در نتیجه، تنها اطلاعات عمومی این حساب‌ها در دسترس آن‌ها قرار گرفته و این حساب‌های کاربری مورد حمله قرار نگرفته‌اند و هیچگونه اطلاعات شخصی درز نکرده است. البته این قابلیت بررسی گروهی نیز، با اعمال محدودیت‌هایی در رابط برنامه‌نویسی (API) این پلتفرم، از دسترس خارج شده است.»

اما، از آن‌جایی که تلگرام، بر اساس شماره تلفن‌های ذخیره شده در گوشی همراه کاربر کار می‌کند، هر فردی می‌تواند وضعیت ثبت‌نام یک خط تلفن را در سیستم تلگرام بررسی کند. این قابلیت، تنها محدود به تلگرام نیست و برای تمام اپلیکیشن‌های پیام رسان مبتنی بر دفترچه تلفن کاربران، مانند واتس‌آپ نیز صادق است.

همچنین تلگرام درباره هک شدن حساب‌های کاربران از طریق پیامک گفت که این موضوع، اتفاق جدیدی نیست و باز هم به کاربران توصیه کرد تا ویژگی امنیتی 2-Step Verification را، که برای مقابله با چنین موقعیت‌های در اپلیکیشن تعبیه شده، فعال کنند.

پس اگر شما به هر دلیل حس می‌کنید، که شخصی قصد هک کردن حساب کاربری شما در تلگرام را دارد، این ویژگی را فعال کنید. تلگرام مدعی است با فعال شدن 2-Step Verification، حساب‌های کاربری، تحت هیچ شرایطی قابل هک شدن نیستند.
منبع: Telegram
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر