تمام تفاوتهای بی‌ ام و و مرسدس بنز: کدام برند آلمانی برتر است؟

تمام تفاوتهای بی‌ ام و و مرسدس بنز: کدام برند آلمانی برتر است؟
بی‌ ام و و مرسدس بنز از مدت‌ها پیش در سطوح مختلف بازار تولید خودرو، رقبای جدی برای هم بوده‌اند. این در حالی است که برخی، دلایلی را برای برتری یکی بر دیگری بیان می‌کنند.
  • جدیدترین بازی ها
BMW و Mercedes Benz برندهای برتر بازار خودرو به حساب می‌آیند که در هر سطحی از بازار، انتخاب یکی در مقابل دیگری، بسیار سخت و دشوار است. این دو برند از دیرباز، رقابت ویژه‌ای را باهم داشته‌اند. با وجود این، تفاوت‌های شاخصی میان محصولات این دو برند سرشناس وجود دارد. 

تجربه رانندگی
بسیاری از رانندگان و کارشناسان معتقدند خودروی باواریایی‌ها تجربه بهتری را در رانندگی ارائه می‌دهد. خودروهای BMW معمولاً سبک‌تر از نمونه‌های تولیدی توسط Mercedes Benz بوده و در سر پیچ‌ جاده‌ها عملکرد بهتری را به نمایش می‌گذارند. نسخه‌های اسپورت خودروهای تولیدی بی ام و هم معمولاً شیفت دستی بهتری را فراهم می‌کنند. این امر در مقابل گزینه استفاده از موتورهای بزرگ در محصولات مرسدس قرار می گیرد تا خودروهایی خشمگین و غیرقابل پیش‌بینی را به بازار عرضه کند. بی‌ ام و مزیت رقابتی دیگری هم در مقابل مرسدس دارد. با توجه به استفاده از موتورهای کوچک‌تر و وزن کم‌تر، خودروهای بی‌ ام و معمولاً مصرف بهینه‌تر سوخت را به همراه دارند. 


طراحی داخلی
وقتی صحبت از طراحی داخلی می‌شود، بی ام و در مقابل مرسدس بنز مسیر متفاوتی را پیش می‌گیرد. به بیان دیگر، در این بخش، طراحی ارگونومیک در مقابل ساختار لوکس قرار می‌گیرد. 

خودروهای مرسدس بنز با توجه بهره‌گیری از طراحی داخلی لوکس، زبان زد خاص و عام هستند. طراحی که ساختار چرمی را در کنار چوب قرار می‌دهد. در طرف مقابل، تمرکز بی ام و روی طراحی ارگونومیک است. به عنوان مثال، اگر به خودروهای سری 3 این برند نگاهی کنید مشاهده خواهید کرد که تمامی مولفه‌ها شامل رادیو و دکمه‌های آن یا دیگر کنترلرها که تجربه راننده را بهبود می‌دهند در کنسول متمرکز شده‌اند تا راننده دسترسی بهتری به مولفه‌های مختلف هم داشته باشد. 

قیمت 
وقتی بحث قیمت می‌شود معمولاً خودروهای مرسدس کمی گران‌تر هستند البته در برخی مدل‌ها استثناهایی هم وجود دارد. 

طراحی
این امر تا حدودی سلیقه‌ای است و محصولات هر دو برند، طرفداران خاص خود را دارند. خودروهای هر دو شرکت از طراحی متمایز و البته مشخصاتی تاثیرگذار و متمایز کننده بهره می‌برند. در خودروهای بی ام و معمولاً کابین تا حد زیادی به سمت عقب متمایل شده و بخش جلویی خودرو، کشیده به نظر می‌رسد. مرسدس در طرف مقابل از فاصله زیاد بین محورهای جلو و عقب در کنار ظاهرهای بیونیک بهره می‌برد. 


بازار هدف
بازار هدف خودروهای بی ام و معمولاً رانندگان جوان است این درحالی است که راننده‌های خودروهای مرسدس معمولاً سن و سال بالاتری دارند. البته در سال‌های اخیر تمرکز هر دو برند بر آن بوده تا طیف وسیع‌تری از مخاطبان را جذب کنند. به عنوان مثال، مرسدس بنز در سال 2013 میلادی، کلاس A را پایه‌گذاری کرد که برخلاف مدل‌های قدیمی‌تر، مخاطبان جوان را تا حد زیادی به خود جذب می‌کند. 

برند محبوب شما کدام است؟ به نظر شما کدام یک از این دو برند آلمانی در طرح و برنامه‌های خود موفق‌تر عمل کرده و رضایت طیف بیشتری از مخاطبان را جلب کرده‌اند؟ 

منبع: autoblog
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (3 عدد)

ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 3 مهر 1396
بنز خیلی لوکس مجلسیه در صورتی که بی ام و بیشتر حالت اسپرت داره و جوان پسند تره
اما از نظر من بنز فوق‌العاده ست
ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 4 مهر 1396
این چازی ک اینجا نوشته شده نظر شخصیه کسیه ک طرف دار BMW هست و نابرابری نظر داده

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر