توسط DXOMark تایید شد: کانن 1DX Mark II بهترین سنسور کانن را دارد

توسط DXOMark تایید شد: کانن 1DX Mark II بهترین سنسور کانن را دارد
به نظر می‌رسد کانن با ساخت 1DX Mark II برگ برنده‌ای را رو کرده است. در واقع در تست‌های سایت معروف DXOMark این دوربین توانست از بهترین دوربین قبلی کانن یعنی 5Ds نیز پیشی بگیرد.
  • جدیدترین بازی ها
سایت آزمایش سنسور دوربین، DXOMark نتایج تست 1DX Mark II  را منتشر کرد و این دوربین با سنسور فول فریم 20.2 مگاپیکسلی‌اش توانست به امتیاز 88 دست یابد و بهترین عملکرد را در بین دوربینهای کانن به خود اختصاص دهد.
حالا رده بندی دوربین‌های کانن به شکل زیر است:

سنسور این دوربین به چند دلیل توانست به این امتیاز دست یابد، ولی به نظر می‌رسد مهمترین آنها گستره‌ی دینامیکی قابل توجه در تمامی ایزوها باشد.
در بررسی DXOMark آمده: "بهبودهای کوچکی در میزان نویز رنگی، هم در ایزوهای پایین و هم در ایزوهای بالا دیده می‌شود، ولی مساله‌ی مهمتر گستره‌ی دینامیکی بسیار وسیع از ایزوی 100 تا 3200 است. عدد 13.5EV برای Dynamic Range بهترین در بین تمام ساخته‌های کانن به حساب می‌آید."

البته این دوربین تنها نسبت به خانواده‌ی کانن شاهد بهبود نبوده، بلکه از لحاظ گستره‌ی دینامیکی و میزان نویز توانست نزدیکترین رقیبش، نیکون D5 را هم شکست دهد.

هرچند که همچنان دوربین‌های زیادی وجود دارند که امتیاز بالاتری نسبت به 1DX Mark II  به دست آورده‌اند. از مهمترین‌های آنها می‌توان نیکون D810 و سونی a7R II را نام برد. ولی هیچکدام از آنها قادر نیستند با سرعت 16فریم بر ثانیه عکاسی کنند! بنابراین می توان 1DX Mark II را پیشرو در بین دوربینهای ورزشی حال حاضر دانست.

منبع: کلوپ عکس ایران
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر