تکنولوژی جدید هوآوی باعث شارژ شدن سریع باتری‌ها می‌شود

تکنولوژی جدید هوآوی باعث شارژ شدن سریع باتری‌ها می‌شود
به تازگی آزمایشگاهی وابسته به شرکت هوآوی، اطلاعاتی از تکنولوژی جدیدی منتشر کرده است که شارژ 0 تا 50 درصد باتری یک موبایل را در زمانی تقریبا 5 دقیقه‌ای نوید می‌دهد.
  • جدیدترین بازی ها
این اخبار در طول برگزاری رویداد Battery Symposium در کشور ژاپن ارائه شدند. در طول برگزاری این رویداد، هوآوی از 2 دستاورد خود در زمینه طراحی باتری رونمایی کرد: مدل اول یک باتری با ظرفیت 600 میلی آمپر ساعت بود و مدل دوم به یک باتری 3000 میلی آمپر ساعتی تعلق داشت. مدل 600 میلی آمپتر ساعتی توانست از میزان 0 درصد شارژ، در زمان 2 دقیقه به 68 درصد دست پیدا کند. این درحالیست که مدل 3000 میلی آمپر ساعتی از با عملکردی بسیار شگفت انگیز، از میزان 0 درصد شارژ، در زمانی معادل 5 دقیقه به 48 درصد شارژ دست پیدا کرد.

باید به این نکته توجه داشت که این اطلاعات تنها به یک آزمایش محدود مربوط نمی‌شوند؛ بلکه شرکت هوآوی این تکنولوژی را به صورت گسترده آزمایش کرده و باور دارد که این فناوری می‌تواند انقلابی در توسعه باتری‌های لیتیومی ایجاد کند. اگر این طراحی از نظر هزینه‌ای مناسب باشد، شاید بتوان گفت حرف‌ آن‌ها تا حد زیادی درست است. نتایج این عملکرد می‌تواند تکنولوژی شرکت سامسونگ با نام Adaptive Fast Charging و همچنین فناوری شرکت کوآلکام با نام Quick Charge را با چالشی جدی مواجه کند.هوآوی ادعا می‌کند که این متد از طراحی باتری برروی عمر آن اثری نخواهد گذاشت. این سرعت شارژ از طریق هکتومترهایی که با مولکول‌های گرافیت در قطب مثبت یکسان شده‌اند به دست می‌آید. هوآوی می‌گوید این موضوع به عنوان کاتالیزور برای دریافت و انتقال لیتیوم در بخش کربنی استفاده می‌شود. به نظر می‌رسد شرکت هوآوی برای عرضه گسترده این فناوری در بازار اشتیاق زیادی دارد؛ چرا که در حال حاضر برای تولید و توزیع این فناوری وارد مذاکره شده است.منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر