تیم کوک برای بررسی آینده اپل در هند، با نخست وزیر این کشور دیدار کرد

تیم کوک برای بررسی آینده اپل در هند، با نخست وزیر این کشور دیدار کرد
هندوستان، دومین کشور پرجمعیت دنیا، کم‌کم جای آمریکا را گرفته و به دومین بازار گوشی‌های هوشمند تبدیل می‌شود. تیم کوک، مدیرعامل اپل، برای پررنگ‌تر کردن نقش اپل در بازار هند، به تازگی به این کشور سفر کرده است. جزئیات این سفر را با هم مرور می‌کنیم.
  • جدیدترین بازی ها
روز گذشته، تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل با نارندرا مودی (Narendra Modi)، نسخت وزیر هندوستان ملاقات کرد و برنامه‌های آتی اپل در هندوستان را به وی ارائه داد. هندوستان آماده است تا به دومین بازار بزرگ موبایل، بالاتر از ایالات متحده، تبدیل شود اما با توجه به این که به طور متوسط، هر هندی، تنها 3.1 دلار در روز درآمد دارد، قیمت‌گذاری، مهمترین مشکل محسوب می‌شود. 70 درصد گوشی‌های هوشمند فروخته شده در هندوستان زیر 150 دلار قیمت دارند و در حالی که اپل تنها 2 درصد بازار هند را در اختیار دارد، اما فروش گوشی‌های آیفون در این کشور، در سه ماهه گذشته، 56 درصد رشد داشته است.

این ملاقات، اولین سفر تیم کوک به هندوستان بوده که با افتتاح یک مرکز توسعه اپل، در این کشور همزمان شد. در بیانیه‌ای که توسط دولت هند منتشر شده، گفته شده است که تیم کوک با نخست وزیر هندوستان درباره ساخت و بسته‌بندی محصولات اپل در این کشور بحث و گفتگو کرده است. اوایل همین ماه، خبر رسیده بود که یکی از شرکت‌هایی که ساخت آیفون را بر عهده دارد، Foxconn، مشغول خریدن یک کارخانه در همین منطقه است.به منظور جذب مشتریان کم درآمد، اپل تقاضانامه‌ای را برای فروش محصولات بازسازی شده‌اش در هندوستان، به دولت این کشور ارائه داده بود. در حالی که هنوز جوابی رسمی به تقاضای اپل داده نشده، یکی از مقامات وزارت اطلاعات هندوستان فاش کرده که دولت، این درخواست را رد خواهد کرد زیرا اصرار دارد که ساکنین این کشور از محصولات داخلی استفاده کنند و برخی از مقامات دولتی نیز با ایده فروش محصولات بازسازی شده در بازار این کشور مخالف هستند.

پرفروش‌ترین محصول اپل در هندوستان iPhone 5s است که با قیمت 300 دلار عرضه می‌شود و بیش از 50 درصد فروش محصولات اپل در این کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر