تیم کوک: برنامه‌های بیشتری از اپل برای اندروید عرضه می‌شود

تیم کوک: برنامه‌های بیشتری از اپل برای اندروید عرضه می‌شود
به نظر نمی‌رسد تنها عرضه برنامه اپل موزیک برای اندرید، آخرین ایستگاه اپل در ساخت و ارائه برنامه برای پلتفرم اندروید باشد. تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، در جدیدترین صحبت‌های خود به عرضه برنامه‌های بیشتر برای سیستم عامل اندروید اشاره می‌کند.
  • جدیدترین بازی ها
به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک باید شاهد عرضه برنامه‌هایی بیشتر از شرکت اپل در پلفترم اندروید باشیم؛ چرا که تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، در جدیدترین صحبت‌های خود میان کارکنان این شرکت، عرضه برنامه اپل موزیک را تنها یک «آزمایش» برای میزان علاقه کاربران اندروید به انتشار برنامه از سوی پلتفرم رقیب می‌داند.

هنوز هیچ جزئیات رسمی از نوع برنامه‌هایی که قرار است توسط شرکت سازنده آیفون برای اندروید عرضه شود، در دسترس نیست. اما عرضه برنامه‌ای برای سرویس iCloud، تقویم یا برنامه یادداشت می‌توانند نامزدهای اصلی این موضوع باشند. از طرفی ممکن است حتی اپل در فکر عرضه برنامه پیام رسان iMessage برای پلتفرم اندروید باشد؛ برنامه‌ای که پیام رسانی را برای کاربران اندروید راحت‌تر خواهد کرد. حتی برخی از کارشناسان معتقد هستند که احتمال عرضه سرویس Apple Pay نیز برای اندروید وجود دارد. البته شاید احتمال رخ دادن چنین موضوعی پایین باشد؛ چرا که اپل هیچ‌گاه امنیت چنین سرویسی را با عرضه آن در یک سیستم عامل دیگر به خطر نمی‌اندازد.اما به صورت کلی اپل در شرایط نا مشخصی قرار دارد. هر دو شرکت گوگل و مایکروسافت در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا فارغ از نوع سیستم عامل، برنامه‌های خود را در بیشترین تعداد دستگاه‌های ممکن، در اختیار کاربران قرار بدهند. اما اپل همچنان حالت اختصاصی خود را حفظ رده است. اکنون که اپل تصمیم گرفته تا برنامه‌های گوناگون بیشتری را برای دیگر پلتفرم‌ها عرضه کند، با شرایط بسیار سختی دست و پنجه نرم خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ دلیل انجام این کار از سوی اپل چه خواهد بود؟ آیا این شرکت توان رقابت با برنامه‌های فعلی اندروید را دارد؟

منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر