ثبت این عکس 6 سال زمان برده است!

ثبت این عکس 6 سال زمان برده است!
ثبت یک عکس ایده آل بعضی اوقات به صبر زیادی نیاز دارد. عکاس اسکاتلندی "Alan McFadyen" این موضوع را به خوبی درک می کند، او تقریبا 6 سال برای گرفتن یک عکس زمان صرف کرده است و در این مدت به طور تخمینی 4200 ساعت وقت گذاشته و 720هزار بار نوردهی انجام داده است.
  • جدیدترین بازی ها
McFadyen بیشتر عمرش را به ماهیگیری پرداخته است، ولی پس از یک مصدومیت شدید از ناحیه ی کمر مجبور به کنار گذاشتن چوب ماهیگیری و در دست گرفتن دوربین عکاسی شد.
او در زمان کودکی عادت داشت زمان زیادی را در خانه ی پدربزرگش واقع در منطقه ای که محل لانه سازی پرنده های Kingfisher بوده بگذراند. و پس از اینکه شروع به عکاسی کرد تصمیم گرفت یاد پدربزرگ مرحومش را با ثبت بهترین عکس از یک Kingfisher زنده کند.
او چند بار در هفته به این دریاچه مراجعه میکرد و سعی در ثبت عکس Kingfisherها در حال ورود به آب می نمود. او به طور متوسط 100 روز در سال را به عکاسی می پرداخت و در این مدت عکسهای بسیار خوبی از سایر پرندگان منطقه نیز گرفته است.
Kingfisherها به سرعت یک گلوله شیرجه می زنند! بنابراین عکاسی از آنها نیازمند کمی شانس و البته صبر بسیار است. McFadyen همچنین می گوید که نوع ماده ی این پرنده تنها چندبار در روز به شکار می رود، بنابراین پیش بینی زمان عکس گرفتن از این پرنده نیست خود کاری مشکل است.
نهایتاً ، ماه گذشته تمامی عوامل دست به دست هم دادند و او توانست عکس ایده آلش را ثبت کند. عکس از یک Kingfisher در حالیکه نوکش در حال ورود به آب است و تقارن کامل در آن برقرار شده:


منبع: PetaPixel
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر