جدیدترین آمار توزیع اندروید منتشر شد؛ وضعیت مارشملو چگونه است؟

جدیدترین آمار توزیع اندروید منتشر شد؛ وضعیت مارشملو چگونه است؟
بار دیگر گوگل جدیدترین آمار توزیع سیستم‌عامل اندروید را منتشر کرده است. در آمار این ماه، اطلاعات جالبی از سهم اندروید مارشملو در بین گوشی‌های هوشمند مشاهده می‌شود. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
ماه گذشته بود که گوگل در آمار توزیع اندروید، رسما از سهم 2.3 درصدی اندروید مارشملو در میان دستگاه‌های اندرویدی خبر داد. بار دیگر گوگل آمار توزیع اندروید را برای ماه آوریل منتشر کرده است که به‌ طرز عجیبی جالب به نظر می‌رسد. بر اساس این آمار، می‌توانیم رشد خوبی را در عرضه اندروید 6 مارشملو مشاهده کنیم.

همان‌طور که در این آمار قابل‌مشاهده است، اندروید مارشملو هم‌اکنون بر روی 4.6 درصد از دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌شود. پس درواقع می‌توان نتیجه گرفت که از ماه گذشته تاکنون، استفاده از ششمین نسخه سیستم‌عامل اندروید 2 برابر شده است. شاید فکر کنید که به‌روزرسانی شرکت‌های تولیدکننده باعث افزایش این آمار شده است؛ اما درواقع باید گفت که این‌گونه نیست. درواقع باید گفت دلیل افزایش سهم مارشملو در بازار، به دلیل عرضه محصولاتی است که این سیستم‌عامل را به‌صورت پیش‌فرض در اختیار دارند؛ دستگاه‌هایی همچون گلکسی اس 7، گلکسی اس 7 اج و ال‌جی جی 5.با وجود این‌که سهم استفاده از دیگر نسخه‌های دیگر اندروید کم‌تر از ماه گذشته بوده‌ است، اما همچنان کاهش ویژه‌ای را در آمار اعلام‌شده مشاهده نمی‌کنیم. در حال حاضر، اندروید لالی‌پاپ سهم 35.8 درصدی دارد که در مقایسه با عدد 36.1 درصدی ماه گذشته، کاهش داشته است. اندروید کیت‌کت نیز با کاهش تقریبا یک‌ درصدی، از 34.3 درماه گذشته، به 33.4 دست پیدا می‌کند. در ادامه، به اندروید جلی بین می‌رسیم که همچنان 21.3 درصد از دستگاه‌های اندرویدی را شامل می‌شود. البته این نسخه نیز در مقایسه با ماه قبل، کاهشی یک درصدی داشته است. البته دو نسخه آیس کریم سندویچ (Ice Cream Sandwich) و جینجربیرد (Gingerbread) نیز به ترتیب 2.2 و 2.6 درصد از محصولات را همچنان در اختیار دارند.

در سال جاری میلادی، گوگل قصد دارد اندروید N را عرضه کند. البته امیدواریم تا زمان عرضه عمومی و رسمی این نسخه، اندروید مارشملو افزایش ویژه‌ای را در سهم خود شاهد باشد.

آیا شما هم به‌روزرسانی اندروید 6 مارشملو را دریافت کرده‌اید؟ نظر شما درباره آن چیست؟

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان جمعه 20 فروردین 1395
من الان اپدیت کردم به مارشملو واقعا عالیه به نظرم خیلی طراحیش بهتر شده نسبت به قبل.گوشیم اس 6 هس در کل با این اپدیت خعلی بهتر شده واس همه توصیه میکنم هر چه زودتر اپدیت کنن.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر