جدیدترین ویژگی رابط کاربری HTC 10، بهترین ویژگی آن است

جدیدترین ویژگی رابط کاربری HTC 10، بهترین ویژگی آن است
شرکت اچ‌تی‌سی پیش از معرفی رسمی گوشی خود، ادعا می‌کرد که رابط کاربری پرچم‌دار جدید، روان‌ترین و سریع‌ترین رابط کاربری موجود است. یکی از ویژگی‌های جدید این رابط کاربری که می‌تواند به تحقق ادعای اچ‌تی‌سی کمک کند، احتمالا بهترین ویژگی است که یک تلفن اندرویدی می‌تواند آن را داشته باشد.
  • جدیدترین بازی ها
روز گذشته، شرکت اچ‌تی‌سی رسما پرچم‌دار جدید خود را معرفی کرد: اچ‌تی‌سی 10 (HTC 10)، جدیدترین جنگجوی اچ‌تی‌سی است که اگر همه‌چیز خوب پیش برود، می‌تواند این شرکت را از وضعیت کنونی نجات بدهد. اگر مشخصات اچ‌تی‌سی 10 را روی کاغذ بررسی کنیم، با یک دستگاه قدرتمند و مجهز به به‌روزترین فناوری‌های موجود می‌رسیم. طراحی دستگاه، دست‌کمی از ال‌جی جی 5 یا گلکسی اس 7 ندارد و کیفیت بسیار بالا بدنه فلزی، نظر هر مشتری را به خود جلب خواهد کرد.

اما موضوع اینجاست که پرچم‌داران امروزی، تقریبا تمامی نیازهای ما را برطرف می‌کنند. درواقع امروز اگر هر پرچم‌دار جدیدی را خریداری کنید، به قدرتمندترین سخت‌افزار، بهترین جنس بدنه و دوربین پیشرفته دسترسی دارید. اما اگر سازندگان بخواهند خود را از دیگر رقبا متمایز کنند، باید به سراغ استفاده از المان‌های دیگر بروند.

شاید در این لحظه بتوان گفت که اچ‌تی‌سی، دقیقا به سراغ همان المان متمایزکننده رفته‌ است: گوشی جدید این شرکت، شامل نسخه ساده‌تری از رابط کاربری سنس می‌شود که یکی از آزاردهنده‌ترین ویژگی گوشی‌های اندرویدی را به همراه ندارد: برنامه‌های تکراری.اگر از خریداران گوشی‌های اندرویدی باشید، حتما می‌دانید که در کنار برنامه‌های پیش‌فرض گوگل (موسیقی، کروم یا ایمیل)، شرکت‌هایی همچون ال‌جی برنامه‌های پیش‌فرض خود را نیز در محصولات قرار می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود از هر برنامه، دو نسخه وجود داشته باشد. دو مرورگر وب، دو برنامه ایمیل، دو برنامه آب و هوا، دو برنامه گالری و چندین برنامه دیگر که از هرکدام دو نسخه وجود دارد.

اما اچ‌تی‌سی تصمیم گرفته تا در مشارکت نزدیک با گوگل، رابط کاربری خود را بدون برنامه‌های اضافی عرضه کند. درواقع تمامی برنامه‌های کاربردی گوگل که در نسخه خام اندروید وجود دارند، در اچ‌تی‌سی 10 به عنوان برنامه اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برنامه‌های قبلی اچ‌تی‌سی همچون Scribble، Polaris Office و Fun Fit دیگر وجود نخواهند داشت. البته این به معنی حذف تمامی برنامه‌های اچ‌تی‌سی نیست؛ اما باید گفت بسیاری از برنامه‌های تکراری از این رابط کاربری حذف شده‌اند.

این تصمیم کوچک، می‌تواند قدم بزرگی در تجربه روزانه ما از گوشی‌های هوشمند را ایجاد کند. نظر شما چیست؟ آیا دیگر تولیدکنندگان بزرگ نیز باید چنین راهی را پیش بگیرند؟

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ چهارشنبه 25 فروردین 1395
واقعا کار شایسته و بحایی کرده
ی مشت برنامه الکی و مزخرف تکراری حافظه گوشیو پر میکنه.
البته اگ بتونن برنامه ها رو با هم تو ی برنامه جا بدن خیلی خوب میشه ،مثل جیمیل ک از ایمیل یاهو و سایر تیمیل ها هم پشتیبانی میکنه

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر