جنگ سامسونگ و ال جی برای گسترش تولید صفحه نمایش‌های OLED

جنگ سامسونگ و ال جی برای گسترش تولید صفحه نمایش‌های OLED
صفحه نمایش‌های OLED با کیفیت بالایی که دارند توجه بسیاری از کاربران و کمپانی‌های تولید گوشی‌های هوشمند را به خود جلب کرده‌اند. با توجه به افزایش تقاضا، رقابت برای تولید صفحه نمایش‌های OLED نیز افزایش یافته است.
  • جدیدترین بازی ها
در گسترش تولید صفحه نمایش‌های OLED برای گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات رقابت فشرده‌ای میان 2 کمپانی بزرگ تولیدکننده آن یعنی سامسونگ و ال جی به وجود آمده. سامسونگ و ال جی قصد دارند سرمایه‌گذاری خود را در تولید صفحه نمایش‌های OLED افزایش دهند تا بتوانند تعداد بیشتری از این پنل‌ها را تولید نمایند.
 
به گزارش ETNews، به نقل از منابع ناشناس، ال جی بخش دوم سرمایه‌گذاری خود بر روی نسل ششم پنل‌های OLED را در ماه می یا ژوئن انجام خواهد داد، اگرچه تجهیزات بخش اول سرمایه‌گذاری این شرکت هنوز تکمیل نشده است. هدف از این استراتژی، سرعت بخشیدن به ایجاد زیرساخت برای تولید صفحه نمایش‌های OLED است.
طبق گزارش مشابهی، سامسونگ نیز در حال گسترش خط تولید صفحه نمایش‌های OLED است. شایعاتی وجود داشت که این دو شرکت کره‌ای طرحی برای ایجاد خط تولید این صفحه نمایش‌ها در چین دارند، که این خبر از طرف هر دو شرکت تکذیب شد.
 با این حال، مشخص است که سامسونگ و ال جی سعی می‌کنند تا میزان تقاضا برای صفحه نمایش‌های OLED را پیش‌بینی و بررسی کنند و با توجه به آن خطوط تولید خود را افزایش دهند. برخی از تولیدکنندگان تجهیزات اصلی گوشی‌های هوشمند در چین از تولید این صفحه نمایش‌ها استقبال می‌کنند. از طرفی شایعات نشان می‌دهند سامسونگ به صورت انحصاری پنل‌های صفحه نمایش آیفون 8 اپل را تولید خواهد کرد و همچنین ال جی تامین صفحه نمایش‌های آیفون بعدی را بر عهده خواهد داشت.
همه این اخبار حاکی از این است که در ماه‌های پیش‌رو گوشی‌های بیشتر با صفحه نمایش OLED در بازار خواهیم دید. یکی از دلایل اصلی آن ارزان شدن تولید صفحه نمایش‌های OLED در مقایسه با LCD است. افزایش تولید پنل‌های OLED باعث کاهش قیمت آنها می‌شود که همین موضوع دلیلی می‌شود تا اکثر کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند به استفاده از این تکنولوژی روی بیاورند.

منبع: androidauthority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر