حظ بصری: نیتروژن مایع در برابر پاستیل (ویدیو)

حظ بصری: نیتروژن مایع در برابر پاستیل (ویدیو)
در این ویدیو، آزمایش کنندگان محض سرگرمی دست به آزمایش جالبی می زنند. آن ها به کمک یک فلاسک حاوی چندین گالن نیتروژن مایع، اشیائی مثل فلفل دلمه ای، فلفل سبز، نوشابه شیشه ای و پیتزا را به همراه پاستیل های هم شکل آن ها ظرف چند ثانیه منجمد می کنند. سپس آن ها را از بالای پشت بام به پایین پرت می کنند:
  • جدیدترین بازی ها
حالت مایع عنصر نیتروژن، از تقطیر هوای مایع به دست می آید. دمای فوق العاده پایین نیتروژن مایع باعث می شود که در تماس با آن، هر بافتی سریعاً دچار انجماد شود، دمایی معادل با 196- درجه ی سانتیگراد! نیتروژن مایع برخلاف انتظار، به عنوان یک خنک کننده بازدهی زیادی ندارد، زیرا درتماس با جسم سرد تر بلافاصله می جوشد و جسم را غرق در گاز نیتروژن می کند. نیتروژن جامد در کنار نیتروژن مایع، به عنوان سردکننده موثر تر عمل می کند. نیتروژن مایع در دمای 210- درجه ی سانتیگراد، منجمد می شود و  در فلاسک های وکیوم قابل حمل می باشد.
در این ویدیو، آزمایش کنندگان محض سرگرمی دست به آزمایش جالبی می زنند. آن ها به کمک یک فلاسک حاوی چندین گالن نیتروژن مایع، اشیائی مثل فلفل دلمه ای، فلفل سبز، نوشابه شیشه ای و پیتزا را به همراه پاستیل های خوشمزه ی هم شکل آن ها ظرف چند ثانیه منجمد می کنند. بعد از  ریختن نیتروژن مایع روی پاستیل ها و همچنین خوردنی های واقعی، آن ها را پشت سر هم از بالای پشت بام به پایین پرت می کنند:
Loading the MediaPack player...

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر