حفره امنیتی خطرناک مرورگر اج امکان سرقت گذرواژه کاربران را فراهم می‌کند

حفره امنیتی خطرناک مرورگر اج امکان سرقت گذرواژه کاربران را فراهم می‌کند
حفره امنیتی جدید در مرورگر اج این امکان را در اختیار نفوذگران قرار می‌دهد تا گذرواژه‌ها و اطلاعات موقتی ثبت شده توسط مرورگر شما را سرقت کنند.
  • جدیدترین بازی ها
مانوئل کابالرو از محققان امنیتی مطرح حوزه امنیت سایبری موفق شده حفره امنیتی جدیدی را در کدهای مرورگر پیش فرض ویندوز 10 کشف کند که امکان سرقت گذرواژه‌ها و کوکی‌ها را از کامپیوتر شما فراهم می‌کند. به این ترتیب نفوگران می‌توانند به حساب‌های کاربری شما در سایت‌هایی مانند فیس بوک و توییتر دسترسی پیدا کنند. 
آن‌طور که از شواهد امر پیداست این مشکل از استانداردهای امنیتی در SOP مرورگر اج سرچشمه می‌گیرد. SOP راهکاری امنیتی است که از استفاده دیگران از داده‌های اینچنینی روی کامپیوتر شما جلوگیری می‌کند. با وجود این، به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در پیاده‌سازی این راهکار آنچنان موفق نبوده زیرا این سومین باری است که حفره‌های امنیتی در این بخش کشف می‌شود. 

نکته قابل توجه اینکه دو حفره امنیتی پیشین نیز در به روزرسانی‌های جدید ویندوز مرتفع نشده‌اند. این در حالی است که به گفته کابالرو، روش استفاده شده توسط او، سریع‌تر و سرراست‌تر از روش‌های قبلی است. او معتقد است مایکروسافت در ارائه به روزرسانی‌های امنیتی ویژه مرورگر اج، تاخیر بیشتری را در مقایسه با کروم و فایرفاکس دارد. کابالرو برای تایید ادعای خود حتی ویدئویی را هم در یوتیوب قرار داده تا به‌طور کامل به جزئیات اشاره کند. 
این حفره امنیتی در حالی کشف شده که گوگل نیز به تازگی حفره امنیتی بسیار خطرناکی را در ویندوز 10 شناسایی کرده است. حفره امنیتی یادشده خیلی سریع توسط مایکروسافت مرتفع شد.

منبع: Neowin
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر