حمله هکرها به بازی‌های المپیک زمستانی کره جنوبی با کمپین بدافزاری

حمله هکرها به بازی‌های المپیک زمستانی کره جنوبی با کمپین بدافزاری
محققان شرکت مکافی اعلام کرده‌اند نفوذگران سایبری، بازی‌های المپیک زمستانی کره شمالی را با ایجاد کمپین بدافزاری و فیشینگ هدف گرفته‌اند.
  • جدیدترین بازی ها
محققان شرکت امنیتی مکافی با انتشار پستی در وبلاگ خود اعلام کرده‌اند کمپین بدافزاری برای حمله به بازی‌های المپیک زمستانی کره جنوبی که از تاریخ 9 تا 25 فوریه برگزار خواهد شد راه‌اندازی شده است. این محققان در بررسی‌های خود به آدرس‌های ایمیلی مرتبط با بازی‌های هاکی روی یخ در المپیک زمستانی برخورد کرده‌اند که در لیست ایمیل‌های نفوذگران قرار گرفته‌اند. 

آن‌طور که از شواهد امر پیداست، این کمپین از 22 دسامبر سال گذشته میلادی کلید خورده است. کمپینی که با ادغام فایل‌های آلوده و در ایمیل‌های ارسالی به مسئولان و شرکت‌کنندگان، آغاز شده است. کاربران با دریافت ایمیل، پیامی را شاهد هستند که از آن‌ها درخواست می‌کند تا با کلیک روی ایمیل، محتویات مطلب را مشاهده کنند. 
مکافی در بیانیه خود اینچنین به حملات یادشده واکنش نشان داده شده است:
با در پیش رو بودن المپیک بازی‌های زمستانی، انتظار داریم شاهد افزایش حملات سایبری برپایه تم‌های مرتبط با المپیک باشیم. در حملات و نمونه‌های مشابه، قربانیان در معرض سرقت گذرواژه‌ها و دیگر اطلاعات مالی و اعتباری قرار گرفته‌اند. 

منبع: firstpost
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر