دادگاه سوئدی ISPها را مجبور به مسدود کردن «پایرت بی» نمی‌کند

دادگاه سوئدی ISPها را مجبور به مسدود کردن «پایرت بی» نمی‌کند
به نظر می‌رسد دادگاه‌های کشور سوئد قصد ندارند ارائه دهندگان سرویس اینترنت را در این کشور به مسدود کردن وبسایت «پایرت بی» مجبور کنند.
  • جدیدترین بازی ها
ایده مسدود کردن وبسایت‌های غیرقانونی نظیر «پایرت بی» از سوی ارائه دهندگان اینترنت در یک کشور، بسیار مناسب به نظر می‌رسد. به خصوص با توجه به اینکه این کار به صورت کلی در یک شبکه تحت نظر صورت می‌گیرد. این موضوع در گذشته نیز انجام شده است، اگر چه در گذشته نیز برخی از ارائه کنندگان اینترنت از انجام چنین کاری خودداری کرده‌اند.

چندی پیش بود که پلیس کشور سوئد با حمله به ساختمان سرورهای وبسایت پایرت بی، خدمات این سایت را مختل کرد. اما اکنون به نظر می‌رسد دادگاه‌های این کشور قصد ندارند ارائه کنندگان اینترنت را به مسدود کردن این وبسایت برای کاربران خود مجبور کنند؛ چرا که به عقیده آن‌ها، شرکت‌های ISP نمی‌توانند مسئول حرکات مشتریان خود باشند.درخواست مسدود کردن دسترسی به وبسایت پایرت بی با اشتیاق شرکت‌های بزرگی همچون یونیورسال، سونی، وارنر و البته دیگر فیلم‌سازهای محلی همچون Nordisk Film و صنعت فیلم سازی در این کشور مواجه شده است. گروه‌های مختلفی از ارائه کنندگان اینترنت محلی درخواست کرده بودند تا این سرویس را مسدود کنند. اما اکنون به نظر می‌رسد اجباری از سوی مراجع قانونی برای این کار وجود ندارد.

امکان دارد گروه‌های مخالف این حرکت، تصمیم به ارائه درخواست خود به یک دادگاه عالی‌رتبه را داشته باشند. باید منتظر ماند و دید سرنوشت اینگونه وبسایت‌ها در آینده چه خواهد شد. 
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر