دانشمندان از خون انسان لیزر ساختند

دانشمندان از خون انسان لیزر ساختند
محققین دانشگاه میشیگان، موفق به تولید نور لیزری شده‌اند که از سلول‌های بیولوژیکی خون انسان ایجاد شده است. اما این لیزر چه کمکی به آینده علم پزشکی خواهد کرد؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
محققین دانشگاه میشیگان یک با استفاده از خون انسان به عنوان عامل اصلی، اشعه لیزر ایجاد کرده‌اند. هنگامی که این تیم یک اشعه لیزر را به سمت حفره‌ای از خون رنگ داده شده پرتاب کردند، متوجه شدند که می‌توانند نور لیزر را به دلخواه خود پردازش کنند. آن‌ها توانستند که نور را به منظور اعمال تغییرات کوچک در فعالیت سلول، تقویت کرده یا به منظور کاهش صدای پس زمینه، آن را پالایش کنند. تکنیک موجود رنگ را با اشعه مادون قرمز یا نور مرئی ترکیب کرده و پیدا کردن تغییرات جزئی را سخت می‌کند.

این اولین باری نیست که لیزرهای بیولوژیک تولید می‌شوند. محققین دانشگاه هاروارد در سال 2011 با استفاده از پروتئین و بافت کلیه توانستند لیزر بسازند و همین تیم دانشگاه میشیگان نیز پیش از این کلروفیل و ژلاتین را تست کرده بود. اما، این اکتشاف می‌تواند بیش از همه برای پزشکان مفید باشد. این لیزر می‌تواند تغییرات سلول‌ها یا بافت اعضا را پیدا کند. جراحان با استفاده از این لیزر می‌توانند لبه تومورها را با بیشترین دقت هدف گیری کنند و کوچک‌ترین عوض یه تومور سرطانی را نیز بردارند. لیزر خون می‌تواند در آینده نزدیک، جان تعداد زیادی از بیماران را نجات دهد.

منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر