دانشمندان با بررسی اینستاگرام شما، سن شما را حدس می‌ زنند

دانشمندان با بررسی اینستاگرام شما، سن شما را حدس می‌ زنند
اگر بگوییم که می‌توانیم، سن شما را از روی فعالیت‌های شما در اینستاگرام تشخیص بدهیم، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ محققین دانشگاه پنسیلوانیا، الگوریتمی را نوشته‌اند که دقیقا همین کار را انجام می‌هد و از آن برای تحقیقات جدیدی در زمینه تعاملات اجتماعی آنلاین استفاده می‌کنند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
محققین دانشگاه پنسیلوانیا، الگوریتمی نوشته‌اند که سن کاربران اینستاگرام را بر اساس نحوه استفاده از آن‌ها از این سرویس اجتماعی تشخیص می‌دهد. همچنین، این الگوریتم، به خوبی تفاوت‌های نسل‌های مختلف را در استفاده از اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد و نتایج آن بسیار جالب است.

نسل حاضر بشر، در شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کند. آن‌ها از پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام برای نمایش احساسات و عواطف‌شان استفاده می‌کنند. بنا بر مطالعاتی که روی رابط کاربری اینستاگرام انجام شده، نوجوانان، بیشتر از همه از طریق لایک و کامنت با عکس‌ها تعامل دارند. هر چند که به نظر می‌رسد آن‌ها با پست‌های بیشتری ارتباط برقرار می‌کنند، از نظر آماری از دیگر کاربران کمتر پست می‌گذارند.دلیل این امر می‌تواند این باشد که آن‌ها، پست‌هایی را که به نظرشان لایک کمتری دارند، پاک می‌کنند. نوجوانان درباره تعداد لایک‌ها و کامنت‌های پست‌هایشان بسیار حساس هستند. همچنین، دامنه موضوعاتی که نوجوانان درباره‌شان پست می‌کنند، بسیار محدود است. شاید دلیل این امر، این است که افراد بالغ، درآمد بیشتری دارند و می‌توانند روی موضوعات بیشتری چون تعطیلات و دیگر فعالیت‌ها، پست بگذارند.

هرچند که به نظر می‌رسد نوجوانان به محبوبیت پست‌هایشان توجه زیادی دارند، اما در هر شبکه اجتماعی، این تعاملات دچار پیچیدگی‌های متفاوتی می‌شوند. فیسبوک اخیرا، ویژگی احساسات را به جای گزینه لایک معرفی کرده است تا کاربران بتوانند بدون گذاشتن کامنت، ابراز احساسات کنند. این احساسات شامل قلب، خنده، تعجب و خشم می‌شوند. هر چند که این ویژگی اجازه تجربه اجتماعی ویژه‌ای را در فیسبوک می‌دهد، اما این احساسات، معناهای متفاوتی دارند. برای مثال، قلب به این معنا نیست که کاربر، مطلب پست شده را دوست دارد، بلکه می‌تواند بیانگر احساسات کاربر به نویسنده آن مطلب باشد.

همین امر، کار را برای این الگوریتم و شناختن تعاملات کاربران سخت‌تر می‌کند. دانگوان لی (Dongwon Lee)، یکی از پروفسورهای دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: «حتی اگر ما الگوریتمی بنویسیم که معنای یک لایک را دریابد، به این معنی نیست که این الگوریتم، درست باشد.»

تیم دانشگاه پنسیلوانیا در حال کار روی سیستمی است که انگیزه پشت تعاملات درون فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی پیچیده را تشخیص دهد، اما کاری که آن‌ها با اینستاگرام آغاز کرده‌اند، بسیار جالب است. دیدن تعاملات افراد شاید جالب باشد، اما درک دلیل این تعاملات، جذابیت دیگری دارد و حل همین مسئله می‌تواند هدف بعدی شبکه‌های اجتماعی آنلاین و واقعی باشد.

منبع: Digital Trends
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر