دانشمندان در حال تحقیق بر روی نسل جدید باتری‌های لیتیومی هستند

دانشمندان در حال تحقیق بر روی نسل جدید باتری‌های لیتیومی هستند
با وجود اینکه در سال‌های گذشته فناوری گجت‌های همراه پیشرفت زیادی داشته است، هنوز باتری‌ این گجت‌ها، با وجود اینکه بهتر از گذشته هستند، به‌سرعت تمام می‌شود و نیاز دائمی به شارژ گجت‌های مختلف از مشکلات امروز است. به نظر می‌رسد این مشکل به‌زودی برطرف شود.
  • جدیدترین بازی ها
نسل جدید باتری‌های لیتیومی می‌توانند 5 برابر باتری‌های فعلی انرژی ذخیره کنند؛ در نتیجه احتمالاً روزی جایگزین باتری‌های لیتیوم-یون شوند. گروهی از دانشمندان توانسته‌اند نمونه اولیه باتری جدیدی را بسازند که 5 برابر یک باتری لیتیوم-یون فعلی انرژی تامین کنند. آنها نام این باتری را لیتیوم-ایر گذاشته‌اند؛ چون این باتری پس از خالی شدن اکسیژن آزاد می‌کند.

به جای استفاده از لیتیوم پراکسید در این باتری، از لیتیوم سوپراکسید برای ذخیره انرژی استفاده می‌شود. لیتیوم سوپراکسید ساده‌تر انرژی آزاد می‌کند و عمر باتری بیشتر با کارایی بالاتری نسبت به لیتیوم پراکسید دارد. وقتی این باتری در حال شارژ است، لیتیوم تبدیل به یون مثبت شده و با اکسید پیوند تشکیل می‌دهد. در هنگام آزاد شدن انرژی، لیتیوم و اکسید از یکدیگر جدا شده و انرژی ذخیره شده را آزاد می‌کنند.این باتری مانند باتری‌های لیتیوم-یون یک سیستم بسته است و نیازی به اکسیژن اضافی یا هر عنصر دیگری برای عملکرد درست ندارد؛ در نتیجه به سادگی قابل شارژ است. هنوز راه زیادی برای باتری‌های لیتیوم-ایر باقی‌مانده است تا جایگزین باتری‌های فعلی شوند، اما می‌توانیم به پیشرفت تکنولوژی باتری امیدوار باشیم.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر