درآمد دیجیتالی بازی Overwatch به 269 میلیون دلار رسید

درآمد دیجیتالی بازی Overwatch به 269 میلیون دلار رسید
در حالی که تنها یک ماه از انتشار بازی Overwatch گذشته، درآمد دیجیتالی این بازی به 269 میلیون دلار رسید. بازی جدید بلیزارد با فروش فوق‌العاده خود، باعث پیشرفت بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی نیز شده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بازی جدید بلیزارد یعنی Overwatch، بعنوان یک بازی کاملا جدید از سوی این کمپانی در سبک تیراندازی اول شخص، این‌ روزها بسیاری از علاقه‌مندان را در نبردهای چندنفره به جان هم انداخته و فراتر از حد انتظار ظاهر شده است. طبق آمار و ارقام ارایه شده از Superdata، بازی Overwatch با کسب درآمد دیجیتالی 269 میلیون دلار، پردرآمدترین بازی ماه مه بوده است. این آمار و ارقام با توجه به آمار این بازی روی تمام پلتفرم‌ها محاسبه شده است. این موضوع باعث پیشرفت 8 درصدی بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی نیز شده است. 

بازی Overwatch همچنین پنجمین عنوانی است که بیشتر از سایرین در کانال‌های مختلف استریم شده است. Superdata در ادامه به آمار و ارقام دو بازی دیگر نیز اشاره داشته است. بازی Battleborne با درآمدی معادل 18 میلیون دلار و بازی Uncharted 4: A Thief’s End با درآمد 56 میلیون دلاری، ماه گذشته را سپری کردند. بازی Uncharted 4: A Thief’s End با ثبت این آمار، بهترین عملکرد را در بین بازی‌های کنسولی در ماه گذشته برجای گذاشته است. این در حالی است که بازی Overwatch در بین بازی‌های کنسولی پردرآمد ماه مه، در جایگاه پنجم قرار گرفته است. اما وضعیت در بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی کاملا متفاوت است و Overwatch اکثر درآمد خود را در این بازار بدست آورده و با اقتدار در جایگاه اول قرار گرفته است. لیست زیر پردرآمدترین بازی‌های بازار رایانه‌های شخصی در ماه گذشته را نشان می‌دهد: 
   1- Overwatch
   2- DOOM
   3- Counter-Strike: Global Offensive
   4- Dark Souls 3
   5- Minecraft

لیست زیر نیز پنج بازی پردرآمد دیجیتالی بازار کنسول‌ها را نشان می‌دهد:
   1- Uncharted 4: A Thief’s End
   2- Call of Duty: Black Ops 3
   3- FIFA 16
   4- The Division
   5- Overwatch

به طور کلی بازار بازی‌های دیجیتالی به نسبت زمان مشابه در سال گذشته، با 11 درصد پیشرفت همراه بود. این درآمد در ماه مه امسال به 6 میلیارد دلار رسید. این در حالی است که مجموع درآمد ماهانه بازی‌های مبتنی بر اشتراک رایانه‌های شخصی به زیر 200 میلیون دلار رسیده است. 

منبع: VG247
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر