درآمد 31 میلیارد دلاری گوگل از اندروید

درآمد 31 میلیارد دلاری گوگل از اندروید
تا کنون با خود فکر کرده‌اید که سیستم عامل اندروید چگونه می‌تواند برای گوگل کسب درآمد کند؟ درآمد دقیق گوگل از این سیستم عامل دقیقا به چه میزان است؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
درواقع اگر بخواهیم درآمد گوگل از سیستم عامل اندروید را به سادگی تشریح کنیم، باید گفت این شرکت می‌تواند از طریق تبلیغات و فروش برنامه‌ها سود بسیار زیادی را به دست بیاورد. درواقع گوگل نیز همچون دیگر فروشگاه‌های بزرگ برنامه در جهان، سهم بسیار کمی از فروش هر برنامه را به خود اختصاص می‌دهد. اما درآمد این سیستم از سال 2008 تا کنون به چه میزان بوده است؟

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، شرکت گوگل توانسته با استفاده از سیستم عامل اندروید درآمدی معادل 31 میلیارد دلار داشته باشد؛ عددی که 22 میلیارد دلار از آن سود خالص است. این آمار توسط وکیل شرکت اوراکل و در طی برگزاری دادگاه شکایت این شرکت علیه گوگل اعلام شده است. درحال حاضر شرکت اوراکل از گوگل به‌خاطر استفاده از جاوا برای توسعه اندروید شکایت کرده است. به عقیده این شرکت، گوگل می‌بایست مبلغی را برای استفاده از جاوا به آن‌ها پرداخت کند.البته به نظر نمی‌رسد گوگل نیز از افشا شدن این اطلاعات توسط اوراکل آن‌چنان خوش‌ حال شده باشد؛ چرا که به عقیده گوگل، این آمار بر اساس «اسناد داخلی و مالی محرمانه» این شرکت اعلام شده‌اند. به نظر می‌رسد هدف وکیل شرکت اوراکل از این کار، نشان دادن میزان تجاری بودن این سیستم عامل بوده است.

شاید 31 میلیارد دلار برای بسیاری از افراد رقم بسیار زیادی به نظر برسد، اما باید این را در نظر داشت که درآمد 31 میلیارد دلاری از این سیستم عامل برای گوگل، مبلغ آن‌چنان هنگفتی نیست. در نظر داشته باشید که درآمد گوگل تنها در سال 2014 مبلغ 66 میلیارد دلار بود. پس می‌توان نتیجه گرفت که درآمد 31 میلیارد دلاری در طول 8 سال نمی‌تواند در مقابل درآمد اصلی گوگل عدد خاصی باشد.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر