در آینده Li-Fi جایگزین Wi-Fi خواهد شد

در آینده Li-Fi جایگزین Wi-Fi خواهد شد
همه ما روزانه از تکنولوژی Wi-Fi استفاده می‌کنیم. فرقی نمی‌کند که در خانه باشیم، به بیرون رفته باشیم یا در محیط کار حضور داشته باشیم. اما آیا امکان جایگزین شدن این فناوری با یک سیستم جدید وجود دارد؟
  • جدیدترین بازی ها
سال‌هاست که درحال استفاده از فناوری Wi-Fi هستیم؛ فناوری که در طول این مدت، پیشرفت‌های زیادی را به خود دیده است. اما ممکن است روزی شاهد منسوخ شدن این فناوری باشیم؟ به نظر می‌رسد این روز فاصله زیادی با ما ندارد. چرا که قرار است در آینده‌ای نزدیک، شاهد استفاده همگانی از اینترنت نوری، یا همان Li-Fi باشیم.

درواقع Li-Fi نسل جدیدی از اتصال اینترنت بی‌سیم خواهد بود که سرعت بیشتری در مقایسه با Wi-Fi خواهد داشت. این فناوری در حقیقت پلتفرمی برای ارسال داده‌ها از طریق نور خواهد بود که هم ‌اکنون در مرحله آزمایش قرار دارد. این دستاورد می‌تواند داده‌های اینترنتی را با سرعتی معادل 100 برابر یک سیستم Wi-Fi معمولی به کامپیوترها یا گوشی‌های هوشمند برساند.مفهوم کلی سیستم Li-Fi در سال 2011 و در دانشگاه ادینبورگ توسط پروفسور Harald Haas مطرح شد. وی درباره این تکنولوژی گفت: «چه می‌شد اگر همه لامپ‌ها می‌توانستند داده‌ها را منتقل کنند؟ تنها با یک لحظه روشنایی از یک چراغ LED و البته در یک چشم به هم زدن، می‌توان داده‌های بیشتری را در مقایسه با یک برج سلولار منتقل کرد. البته به شیوه‌ای که سریعتر و البته امن‌تر خواهد بود.»

ایده استفاده از Li-Fi بسیار جالب به نظر می‌رسد. اما تا عملی شدن و البته اجرایی شدن آن به صورت گسترده، فعلا زمان قابل توجهی باقی‌مانده است. اما روزی خواهد رسید که می‌توانیم با سرعتی 100 برابر سریع‌تر از سیستم‌های امروزی W-Fi، از اینترنت استفاده کنیم.منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر