در اندروید N شما می‌توانید، دو پنجره‌ی کروم را کنار هم مشاهده کنید

در اندروید N شما می‌توانید، دو پنجره‌ی کروم را کنار هم مشاهده کنید
یکی از قابلیت‌های جدید اندروید در نسخه N، پشتیبانی از قابلیت اسپلیت اسکرین است. در جدیدترین نسخه آزمایشی این سیستم‌عامل، مرورگر کروم، بهترین استفاده را از این قابلیت کرده است. با ما همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
صفحه دوگانه (Split Screen) به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به یک ویژگی استاندارد درگوشی‌های هوشمند می‌باشد، زیرا سایز نمایشگرها به‌اندازه کافی بزرگ است و شرکت‌های سازنده هم متوجه شده‌اند که انجام دادن دو کار هم‌زمان خیلی کارآمد است. اما اگر بخواهید که دو صفحه وب را هم‌زمان بگردید چه؟ در iOs، شما می‌‌توانید این کار را با اپلیکیشنی به نام Sidefari انجام دهید اما در اندروید N، به اپلیکیشنی نیاز ندارید.

در جدیدترین نسخه بتای اندروید N، مرورگر کروم ویژگی منحصربه‌فردی دارد که با آن می‌توانید دو پنجره کروم را کنار هم ببینید و احتمالاً این ویژگی در نسخه نهایی این سیستم‌عامل نیز وجود خواهد داشت. استفاده از این ویژگی ساده است، اما اگر نمی‌دانید، ابتدا باید مرورگر کروم را بازکرده و سپس وارد حالت اسپلیت اسکرین شوید، سپس می‌توانید از طریق منوی شناور کروم، گزینه Move to the other Window را انتخاب کرده و صفحه موردنظر خود را در سمت دیگر مرورگر مشاهده کنید.
در حال حاضر تنها می‌توانید یک تب را به سمت دیگر منتقل کنید اما می‌توانید هر تعداد تب که می‌خواهید در هر دو طرف نمایشگر بازکنید. و اگر صفحه موردنظر شما به‌خوبی طراحی‌شده باشد با توجه اندازه دو نمایشگر تغییر شکل می‌دهد. در کل، این گزینه بسیار مفید به نظر می‌رسد و از باز کردن دو مرورگر مختلف در دو سمت نمایشگر ساده‌تر است.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر