دستیار صوتی کورتانا برای اندروید و iOS منتشر شد

دستیار صوتی کورتانا برای اندروید و iOS منتشر شد
بعد از عرضه نسخه آزمایشی کورتانا از سوی مایکروسافت و البته ماه‌ها آزمایش، هم اکنون این دستیار صوتی هوشمند به صورت رسمی برای دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شد.
  • جدیدترین بازی ها
در ماه جولای بود که مایکروسافت با عرضه این برنامه، آزمایش محدود آن را برای برخی از کاربران آغاز کرد. سپس در ماه آگوست، شاهد عرضه عمومی نسخه آزمایشی این دستیار هوشمند بودیم. هم اکنون و پس از ماه‌ها آزمایش، دستیار دیجیتالی کورتانا در اختیار دارندگان دو سیستم عامل اندروید و iOS قرار گرفته است.

با استفاده از دستیار هوشمند کورتانا، می‌تواند در نقشه مکان‌هایی را مشخص کنید، برای خود یادآوری‌هایی را تعیین کنید و جواب بسیاری از سوالات خود را به دست بیاورید. حتی اگر درحال حاضر یک رایانه شخصی ویندوز 10 نیز دارید، این دستیار صوتی به شما بیشتر از این نیز کمک خواهد کرد.این دستیار به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از رایانه ویندوز 10 خود، به صورت صوتی جواب پیامک‌های ارسال شده به موبایل را بدهید؛ قابلیتی که بسیار کاربردی خواهد بود. گفتنی است که اگر شما هم در میان استفاده کنندگان نسخه آزمایشی این برنامه در چندماه اخیر بوده‌اید، با عرضه نسخه نهایی آن، تغییر خاصی در روند کاری این برنامه ایجاد نشده است.

به علاوه، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که این دستیار صوتی هوشمند برای نسخه 12.1.1 سیستم عامل سایانوژن در موبایل OnePlus One نیز در دسامبر امسال عرضه خواهد شد. پس این بدان معنی خواهد بود که با استفاده از کورتانا می‌توانید گوشی‌ خود را با فرمان‌های بسیار زیادی کنترل کنید. حتی کاربران این گوشی می‌توانند با گفتن عبارت «هی کورتانا» در هر حالتی از دستگاه خود، این دستیار صوتی را فراخوانی کنند.

منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر