دستیار هوشمند گوگل، شوخ‌طبع می‌شود!

دستیار هوشمند گوگل، شوخ‌طبع می‌شود!
گوگل قصد دارد با اضافه کردن احساسات و به‌طور ویژه، حس شوخ‌طبعی به دستیار هوشمند خود، هوش مصنوعی را بیش از پیش به فاکتورهای انسانی تجهیز کند.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت Technobuffalo، هوشمندی دستیارهای مجازی، قابلیت اصلی ‌آن‌ها در پاسخگویی به درخواست‌های کاربران به حساب می‌آید. دستیارهای مجازی با بهره‌گیری از هوش خود می‌توانند دستورات کاربران در تنظیم هشدارها و مدیریت قرارهای کاری را اجرا کرده و حتی به پرسش‌های آن‌ها پاسخ دهند. این در حالی است که بهبود تکنولوژی استفاده شده در این دستیارهای مجازی باعث شده سطح توقع کاربران نیز به همان اندازه بالا رفته و انتظار عکس‌العمل‌های انسانی از این ساخته‌های دست بشر داشته باشند. گوگل نیز با آگاهی از این موضوع، نویسندگانی را از شرکت انیمیشن‌سازی Pixar و همچنین شرکت Onion به خدمت گرفته تا حس شوخ‌طبعی را به دستیار هوشمند یا همان Assistant بیفزایند. Gummi Hafsteinsson سرپرست بخش محصولات گوگل هوم در این خصوص می‌گوید: "گوگل با این سیاست قصد دارد رابطه‌ای عاطفی میان دستیار مجازی و کاربران خود ایجاد کند."

اگرچه دستیارهای هوشمند نظیر Siri و Alexa هم روزبه‌روز هوشمندتر می‌شوند اما کاربران هنوز هم متوجه می‌شوند که با یک روبات سروکار دارند. در طرف مقابل، گوگل قصد دارد با اضافه کردن احساسات به دستیار هوشمند خود، این مشکل را از میان بردارد. در صورتی که فیلم سینمایی Her را مشاهده کرده باشید به‌خوبی مثالی قابل درک از اهداف گوگل برای شما مجسم خواهد شد. تکنولوژی دستیار هوشمند یا Assistant گوگل، هسته اصلی سرویس‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شرکت گوگل را تشکیل می‌دهد. این تکنولوژی در حال حاضر در محصولاتی نظیر گوشی‌های سری پیکسل و یا گوگل‌هوم پیش روی کاربران قرارگرفته و سرویس‌های ارائه شده در قالب نرم‌افزار هوشمند Allo را نیز مدیریت می‌کند.

منبع: تکنو بوفالو
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر