دعوای حقوقی اوراکل و گوگل ادامه پیدا می کند

دعوای حقوقی اوراکل و گوگل ادامه پیدا می کند
به نظر می‌رسد دو شرکت گوگل و اوراکل، بعد از ماه‌ها مذاکره و صحبت بر سر دعوای حقوقی پیش‌آمده، نتوانسته‌اند به راه‌حل مناسبی دست پیدا کنند. آیا آینده سیستم‌عامل اندروید در خطر است؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
مدت زیادی می‌شود که شرکت اوراکل (Oracle)  با طرح شکایت خود از گوگل (Google)، دعوای حقوقی خود را علیه این شرکت آغاز کرده است. موضوع اصلی این دعوای حقوقی، استفاده از جاوا در ساختار سیستم‌عامل گوگل است. اوراکل اعتقاد دارد که گوگل با این کار، قوانین کپی‌رایت را نقص کرده است. اکنون به نظر می‌رسد دو شرکت حتی پس از گفتگوهای مستقیم، نتوانسته‌اند به توافق مناسبی دست پیدا کنند.

بر اساس اطلاع منابع آگاه، ساندار پیچای (Sundar Pichai)، مدیرعامل گوگل و Safra Catz، مدیرعامل اوراکل، روز جمعه برکنار دیگر اعضای ارشد دو شرکت، به ملاقات یکدیگر رفته‌اند تا با رسیدن به یک توافق مشترک، به دعوای حقوقی خود پایان بدهند. اوراکل شکایت خود را در سال 2012 مطرح کرد و در حال حاضر معتقد است که گوگل باید مبلغ 8 میلیارد دلار به آن‌ها بپردازد. اما از سوی دیگر، این گوگل است که کاملا با چنین چیزی مخالفت می‌کند.از آنجایی که برنامه توافق مشترک دو شرکت نتوانسته موفقیت‌آمیز باشد، فاز بعدی به رای دادگاه سپرده می‌شود؛ دادگاهی که قرار است در ماه مه (May) برگزار شود. سپس این وظیفه هیئت منصفه دادگاه است که رای نهایی را صادر کند. آیا گوگل حق استفاده از جاوا را در ساخت پلتفرم اندروید داشته است؟ رای دادگاه این پرونده را مشخص می‌کند.

بی‌شک حل کردن این مشکل و پایان دادن به شکایت ایجادشده، کاری است که تنها از رای دادگاه امکان‌پذیر می‌شود. باید دید توافق ایجادشده به نفع کدام‌یک از طرفین دعوا خواهد بود. اگر گوگل با پرداخت این پول مخالفت کند، آیا می‌توان آینده اندروید را درخطر دید؟

منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر