دلایل صدا و سیما برای طرح شکایت از مسئولان سایت آپارات

دلایل صدا و سیما برای طرح شکایت از مسئولان سایت آپارات
به دنبال انتشار خبرهای مختلف در خصوص شکایت صدا و سیما از وب‌سایت آپارت و همچنین حذف نرم‌افزارهای آپارات و فیلمیو از کافه‌بازار، یکی از مقامات این سازمان با هدف شفاف‌سازی هر چه بیشتر، دلایل و ابعاد مختلف این شکایت را تشریح کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
 حامد معینی مدیرکل مالکیت فکری و حقوق بین‌الملل سازمان صدا و سیما با تایید خبر شکایت این سازمان بر علیه آپارت اعلام کرده هدف این سازمان توقف فعالیت‌های آپارات نبوده و شکایت از آپارات با توجه به وظایف محول شده به صدا و سیما در جهت تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، صدور مجوزهای لازم و نظارت و بر فعالیت‌های انجام شده در این حوزه صورت پذیرفته است. آن‌طور که از شواهد امر پیداست، این شکواییه در سال گذشته به ثبت رسیده تا در خصوص نقض حقوق مالکیت فکری صدا و سیما و فعالیت آپارات بدون دریافت مجوزهای لازم از این سازمان، تصمیم‌گیری شود.
معینی تاکید کرده که مسئولان آپارات علی‌رغم تذکرهای چندین و چندباره این سازمان، پیگیری‌های لازم برای دریافت مجوزهای مورد نیاز را انجام نداده‌اند. این مقام مسئول مدعی شده آپارت از محتویات چندرسانه‌ای سازمان صدا و سیما که هزینه قابل توجهی برای تولید آن‌ها صرف شده، بدون کسب مجوزهای لازم بهره‌برداری کرده‌اند. موضوعی که در نهایت، به گفته معینی به منافع سازمان صدا و سیما و دارندگان حقوق مادی و معنوی این محتویات آسیب وارد کرده است.
معینی مسئله انحصارطلبی سازمان صدا و سیما را نیز نپذیرفته است. او معتقد است صدا و سیما برای نشان دادن حسن‌نیت خود در این زمینه، راه‌اندازی آی‌پی تی‌وی‌ها را برای تنوع‌بخشی هرچه بیشتر به سرویس‌های موجود در دستور کار قرارداده تا حتی در صورت توقف فعالیت سایت آپارات، کاربران نیازی به استفاده از سرویس‌های پخش محتویات چندرسانه‌ای خارج از کشور نظیر یوتیوب نداشته باشند.  

منبع: آی‌تی ایران
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر