دلیل خودداری هواوی از تولید گوشی‌های سری پیکسل گوگل

دلیل خودداری هواوی از تولید گوشی‌های سری پیکسل گوگل
شرکت گوگل در ابتدا هواوی را به عنوان شریک کاری خود برای ساخت گوشی‌های جدید سری پیکسل انتخاب کرده بود اما در نهایت امر، این ماموریت به شرکت اچ‌تی‌سی واگذار شد. وب‌سایت اندروید پلیس در بررسی ویژه‌ای، به بیان دلایل این تغییر رویکرد پرداخته است. این تحلیل را از وب‌سایت نقدستان دنبال کنید.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت اندروید پلیس، منابع آگاه از جزئیات گفتگوهای انجام شده میان مسئولان هواوی و گوگل، اطلاعات کاملی را در خصوص امتناع هواوی از تولید گوشی‌های جدید سری پیکسل گوگل بیان کرده‌اند. آن‌طور که از شواهد امر پیداست، گوگل پس از واگذاری پروژه تولید نکسوس 6P به هواوی، در همان ابتدا این تضمین را به چینی‌ها داده بود که نکسوس جدید توسط چهار اپراتور مهم آمریکایی به بازار عرضه خواهد شد. از آنجایی که هواوی به دنبال فرصتی برای ورود به بازار ایالات متحده آمریکا بود، از این پیشنهاد به گرمی استقبال کرد. این در حالی است که پس از آماده‌سازی نکسوس جدید و علی‌رغم سازگاری 6P با هر چهار اپراتور بزرگ آمریکایی، هیچ‌یک از اپراتورها فروش این محصول را نپذیرفتند. با توجه به قول قبلی گوگل به مسئولان هواوی، این شرکت با صرف صدها میلیون دلار هزینه برای تبلیغ نکسوس 6P سعی کرد وعده‌های قبلی خود را این‌بار با راهکاری متفاوت جبران کند.

با گذشت زمان، گوگل بار دیگر برای تولید گوشی‌های سری پیکسل مذاکره با مسئولان هواوی را آغاز کرد. این در حالی است که مسئولان گوگل اصرار داشتند تا گوشی‌های جدید را با برند گوگل به بازار عرضه کنند. موضوعی که در نهایت امر باعث توقف مذاکرات در همان نقطه شروع شد و در نهایت اچ‌تی‌سی به عنوان گزینه جدید مدنظر قرارگرفت. این در حالی است که هواوی هنوز موفق نشده نقطه شروع قابل اتکایی را برای ورود به بازار ایالات متحده آمریکا پیدا کند. از طرف دیگر، گزارش‌های منتشر شده هم حکایت از برآورده نشدن انتظارات هواوی برای فروش خوب Honor 8 در بازار آمریکا دارند. برخی معقتدند استفاده از برند گوگل برای تولید گوشی‌های جدید، راهکار مناسب‌تری برای عرضه هر چه بیشتر و سریع‌تر محصولات تولیدی هواوی در بازار آمریکا بود. با تمام تفاسیر، منابع آگاه از تداوم رابطه قوی میان گوگل و هواوی و احتمال تولید یک تبلت جدید به سفارش گوگل و با ساخت چینی‌ها خبر داده‌اند. علاوه بر این، اخباری هم در خصوص مذاکره گوگل با شرکت‌های مختلف (از جمله هواوی) برای تولید یک میان‌رده برای عرضه در اواسط سال 2017 میلادی منتشر شده است.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر